Trwa ładowanie...

Fabicki i Krzel autorami najlepszego europejskiego projektu filmowego

Share
Fabicki i Krzel autorami najlepszego europejskiego projektu filmowego
Źródło: AKPA
d2t8n0j

"Bonobp Jingo", autorstwa Sławomira Fabickiego i Mieczysława Krzela, uznano za najlepszy europejski projekt filmowy programu New Cinema Network podczas trwającego w Rzymie Międzynarodowego Festiwalu Filmowego "Roma Film Fest".

Podczas trwającego w Rzymie Międzynarodowego Festiwalu Filmowego "Roma Film Fest" rozstrzygnięto konkurs na najlepszy europejski projekt filmowy, znajdujący się w fazie developmentu - New Cinema Network.

d2t8n0j

W ramach tego programu scenarzyści i reżyserzy z całej Europy, mający na swym koncie jeden film fabularny, przez kilka dni spotykali się z uznanymi ekspertami i producentami, oceniającymi ich projekty. Za najlepszy europejski projekt filmowy uznano projekt o tytule "Bonobp Jingo" autorstwa Sławomira Fabickiego i Mieczysława Krzela.

Powstały na jego podstawie film będzie reżyserował Sławomir Fabicki. Decyzję międzynarodowego Jury ogłoszono wczoraj, uroczyste wręczenie nagrody odbędzie się podczas ceremonii zamknięcia rzymskiego festiwalu w sobotę, 27 października.

Polskim koordynatorem programu New Cinema Network, odpowiedzialnym m.in. za wybór polskiego uczestnika, jest Polski Instytut Sztuki Filmowej. Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Roma Film Fest" odbywa w dniach 18-27 października 2007.

Więcej informacji na Oficjalnej stronie festiwalu

d2t8n0j

Podziel się opinią

Share
d2t8n0j
d2t8n0j