Trwa ładowanie...
28-07-2009 13:23

"Fakty" najbardziej ironiczne, "Wydarzenia" z wieloma wpadkami

"Fakty" najbardziej ironiczne, "Wydarzenia" z wieloma wpadkamiŹródło: TVN
dh1tetj
dh1tetj

W czerwcu br. wśród polskich serwisów informacyjnych najwięcej ironicznych materiałów przygotowały "Fakty" i "Wydarzenia" - czytamy w serwisie mediarun.pl.

Jak wynika z raportu firmy Press-Service, w liczbie przedstawionych informacji, podobnie jak w ubiegłym miesiącu, przodowała "Panorama", której dziennikarze poruszyli 332 wątki. Na drugiej pozycji uplasowały się "Wiadomości" z liczbą 289 tematów. "Fakty" zajęły się 268 sprawami, natomiast "Wydarzenia" 258.

Podobnie jak w maju tak i w czerwcu to w "Panoramie" pojawiła się największa liczba materiałów odredakcyjnych (72). Bardzo dużo materiałów tego typu pokazywano także w "Faktach" (67) . W "Wiadomościach" materiałów odredakcyjnych było 29, natomiast w "Wydarzeniach" 20.

Największą liczbę wpadek (językowych i technicznych) zanotowały w analizowanym okresie "Wydarzenia" (15). Na następnej pozycji znalazła się "Panorama" - 12 wpadek, a trzecie miejsce zajęły "Wiadomości", w których popełniono 6 błędów. Najmniej wpadek zdarzyło się reporterom "Faktów" (4).

Ironiczne materiały pojawiały się najczęściej w "Faktach" (29). Często po środek ten sięgali także dziennikarze "Wydarzeń" (22), nieco rzadziej występował on w "Wiadomościach" (9) i "Panoramie" (1).

Raport firmy Press-Service powstał na podstawie czerwcowego monitoringu czterech głównych opiniotwórczych serwisów informacyjnych w polskich mediach: "Wiadomości", "Wydarzeń", "Panoramy" oraz "Faktów".

dh1tetj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dh1tetj