Trwa ładowanie...
orange kino letnie
21-06-2016 18:05

Festiwalowe Palmy i Niedźwiedzie na Orange Kino Letnie 2016

Festiwalowe Palmy i Niedźwiedzie na Orange Kino Letnie 2016Źródło: Orange Kino Letnie
d3xeaqh
d3xeaqh

We wtorki w repertuarze Orange Kino Letnie pod hasłem „Festiwale, festiwale” zaprezentujemy filmy, które podbiły największe światowe imprezy filmowe - od Cannes przez Wenecję aż po Sundance.

Dla wielbicieli kina mamy nowy film twórcy „Cinema Paradiso” - „Koneser” ze wspaniałą rolą Geoffreya Rusha oraz awangardową „Victorię” – eksperyment nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem w Berlinie. W tej sekcji zobaczymy również portret pozornie zwykłej rodziny, z despotycznym ojcem na czele czyli nagrodzonego w Wenecji argentyńskiego kandydata do Oscara „El Clan”.

Z festiwalowych perełek wybraliśmy dla Was nagrodzoną Złotym Lwem czarną komedię szwedzkiego mistrza Roya Anderssona - „Gołąb przysiadł na gałęzi i rozmyśla o istnieniu”, zdobywcę Złotej Palmy w Cannes, poruszający francuski dramat „Imigranci” oraz obsypany nagrodami film „45 lat”, który przyniósł grającej w nim Charlotte Rampling nominację do Oscara.

Festiwalowe wtorki to także „Dumni i wściekli” – szalony komediowy musical nagrodzony Palmą „Queer” na festiwalu w Cannes, baśniowy „Slow West” z niesamowitym Michaelem Fassbenderem czy urzekający wizualnie „Aferim!”, który rozkochał festiwalową publiczność zarówno w Berlinie, jak i w Sundance.

Wtorek to przegląd filmów nagradzanych na najważniejszych festiwalach świata. A już jutro dowiecie się, co przygotowaliśmy dla Was na wakacyjne seanse w środy.

d3xeaqh

Śledźcie nas w darmowej aplikacji Orange Kino Letnie na smartfony oraz na www.OrangeKinoLetnie.wp.pl

d3xeaqh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3xeaqh