Trwa ładowanie...
d2g464m

Free Jimmy - Uwolnić słonia

Najnowsze informacje
2.8
(5 głosów)
Oceń:
d2g464m

"Free Jimmy - Uwolnić słonia" to animowana komedia satyryczna, w której występują chciwe cwaniaki, morderczy gangsterzy, fanatyczni obrońcy praw zwierząt i jeden uciekinier - uzależniony od narkotyków słoń cyrkowy. Free Jimmy to seks, narkotyki i rock and roll w komiksowej estetyce. Ta szalona animowana komedia drogi rozbawi was do łez.

"Free Jimmy - Uwolnić słonia" - pełnometrażowa animacja zrealizowana w technice CGI, nagrodzona prestiżową nagrodą - Kryształem Annecy w 2007 roku, na Międzynarodowym Festiwalu Animacji we Francji. Film był prezentowany również na specjalnym pokazie Cristics Week na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes, gdzie zyskał entuzjastyczne opinie krytyków.

Jak przystało na wyjątkowy film, także i jego dystrybucja będzie niestandardowa. Tydzień po premierze na Heineken Open’er Festiwal film będzie można zobaczyć jedynie na ekranach wirtualnego kina iplex.pl. Zainteresowanie jakie już teraz wzbudza film, pozwala mieć nadzieję, że mimo braku jego obecności w tradycyjnych kinach, będzie go mogła obejrzeć porównywalna liczba widzów.

UWOLNIĆ SŁONIA opowiada historię czterech antybohaterów, paczki kumpli od wspólnego ćpania i picia - Roya Arniego (Woody Harrelson), Odda (Simon Pegg), Gaza (Phil Daniels) i Flea (Jay Simpson), którzy podejmują pracę z konferansjerem Stromowskim (Jim Broadbent) w bankrutującym cyrku rosyjskim. Główną atrakcją cyrku jest słoń Jimmy, któremu nastrój nieustannie poprawia narkotykowy koktajl.

Roy Arnie marzy jednak, by pewnego dnia poprowadzić własny cyrk, więc przekonuje chłopaków, że kluczem do spełnienia jego marzenia jest Jimmy. Nieudolna próba „rozruszania” Jimmy’ego w wieczór uroczystego otwarcia cyrku kończy się totalną katastrofą. Jimmy ucieka, a za nim przez całą Norwegię rusza zwariowany pościg.

Free Jimmy - Uwolnić słonia
Tytuł oryginalny

Free Jimmy

Gatunek

animowany, komedia

Kraj produkcji

Wielka Brytania

Rok produkcji

2006

Czas trwania

86 min.

Obsada
d2g464m

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2g464m
d2g464m
d2g464m