Trwa ładowanie...
d3x1ns9
Aktualności

"Gang dzikich wieprzy" i "Volkodav" od piątku w kinach

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Gang dzikich wieprzy" i "Volkodav" od piątku w kinach
d3x1ns9

Komedia przygodowa "Gang dzikich wieprzy" z Johnem Travoltą w jednej z głównych ról i rosyjska opowieść "Volkodav: Ostatni z rodu Szarych Psów" - zapowiadana jako najlepszy film fantasy od czasów "Władcy Pierścieni" trafią w piątek na ekrany polskich kin.

Bohaterowie "Gangu dzikich wieprzy" (USA, reż. Walt Becker) to czterej mężczyźni z przedmieść amerykańskiego Cincinnati, którzy co weekend jeżdżą na motocyklowe wycieczki. Pewnego dnia podejmują decyzję, by pojechać w dłuższą podróż - w nieznane.

Przyjaciele ci to: biznesmen Woody Stevens (John Travolta), dentysta Doug Madsen (Tim Allen), hydraulik marzący o pisarskiej karierze - Bobby Davis (Martin Lawrence) i stary kawaler - komputerowy maniak Dudley Frank (William H. Macy).

d3x1ns9

Wycieczka w nieznane okaże się niebezpieczna - bohaterowie spotkają na trasie prawdziwy motocyklowy gang. Na czele gangu stać będzie groźny Jack (Ray Liotta).

Film "Volkodav: Ostatni z rodu Szarych Psów" (Rosja, reż. Nikolaj Lebiediew) jest zapowiadany przez polskiego dystrybutora jako bardzo droga superprodukcja i najlepszy film fantasy od czasów "Władcy Pierścieni" Petera Jacksona.

Tytułowy Volkodav to wojownik, ostatni potomek starego rodu Szarych Psów. Gdy był dzieckiem, całą jego rodzinę zamordowano. Jemu samemu darowano życie, ale został niewolnikiem. Zmuszany do morderczej pracy, spędził wiele dni w kamieniołomach.

Przebywając w niewoli, każdego dnia ćwiczył tam walkę mieczem. Gdy wreszcie opuścił kamieniołomy, głównym jego celem stała się zemsta na zabójcach rodziny. Otrzymał także dodatkowe zadanie - ochronę pięknej Eleny, która ma poślubić młodego księcia.

Volkodava zagrał 32-letni Aleksander Bukharow. W obsadzie znalazł się również dobrze znany polskim widzom Aleksander Domogarow.

Film powstał na podstawie rosyjskich książek fantasy, autorstwa Marii Siemionowej. To wielotomowa seria, której wydawanie rozpoczęto w 1995 roku. Książki te zdobyły w Rosji status bestsellerów.

d3x1ns9

Podziel się opinią

Share
d3x1ns9
d3x1ns9