Trwa ładowanie...
d9vlpfc
Megafon.pl
Aktualności

Grateful Dead i Martin Scorsese w Amazonie

Kilka dni przed premierą na festiwalu Sundance Amazon ogłosił, że nabył prawa do dystrybucji dokumentu o historii Grateful Dead, za którego produkcję odpowiada Martin Scorsese.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Martin Scorsese
Martin Scorsese (Getty Images)
d9vlpfc

Trwający cztery godziny film zatytułowany został "Long Strange Trip", a jego reżyserem jest Amir Bar-Lev ("The Tillman Story").

Amazon przedstawi produkcję jako 6-odcinkowy miniserial na platformie Amazon Prime. Premiera zapowiedziana została na 26 maja.

Grupa Grateful Dead powstała w 1965 roku z San Francisco. W swej twórczości łączyła rock, folk, bluegrass, blues, reggae, country, jazz, psychedelię i space rock. Na całym świecie rozeszło się ponad 35 milionów płyt bandu. Zespół wydał 13 studyjnych albumów, z których ostatni to "Built to Last" z października 1989 roku. Liderem formacji był gitarzysta i wokalista Jerry Garcia, który zmarł w 1995 roku na skutek zawału. Muzyk przez lata walczył z cukrzycą, a także uzależnieniem od narkotyków. Dokument muzyczny to terytorium bardzo dobrze znane Martinowi Scorsese.

d9vlpfc

Autor wchodzącego niedługo do kin "Milczenia" ma w swoim dorobku (jako reżyser i producent) między innymi takie muzyczne tytuły, jak "Bez stałego adresu: Bob Dylan", "Martin Scorsese przedstawia: The Blues", "George Harrison" czy "Rolling Stones w blasku świateł". Filmowiec był również zaangażowany w realizację serialu 'Vinyl".

d9vlpfc

Podziel się opinią

Share
d9vlpfc
d9vlpfc