Trwa ładowanie...

"Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie": Fantastyczne otwarcie w box office. Ponad 40 mln w 2 dni

Film "Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie" miał bardzo dobry czwartek pod kątem zarobków. Wygląda na to, że wynik otwarcia w box office będzie jednym z najwyższych w historii światowego kina.

Share
"Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie": Fantastyczne otwarcie w box office. Ponad 40 mln w 2 dni
Źródło: Materiały prasowe
d2okbjh

Zdecydowanie 9. część "Gwiezdnych wojen" jest jedną z najgłośniejszych premier końca 2019 r. Światowe kina musiały się przygotować na tłumy fanów. Początkowe zarobki filmu są naprawdę okazałe - "Skywalker. Odrodzenie" zanotował jeden z najlepszych startów w historii.

Jak wyliczyli redaktorzy portalu deadline.com we współpracy z ekspertami, najnowsza część "Gwiezdnych wojen" w pierwsze 2 dni od premiery zarobiła aż 44 mln dol. Dają sobie jednak margines błędu, który jest na korzyść produkcji. Ostateczne zarobki filmu w tym czasie mogą wynieść nawet 48 mln dol. To byłby 3. najwyższy wynik w historii box office. Więcej zarobiło tylko "Avengers: Koniec gry" (60 mln dol.) i "Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy" (57 mln dol.).

ZOBACZ TEŻ: Z tymi co się znają - Krzysztof Pikiewicz

Disney na razie nie odniósł się do tych wyliczeń. Przypuszcza się jednak, że poda wynik zbliżony do podanego przez redakcję "Deadline".

Przewiduje się też, że po weekendzie zarobki nowych "Gwiezdnych wojen" sięgną nawet ponad 200 mln dol. Tylko 7 filmów w historii miało taki wynik w ciągu pierwszego tygodnia od premiery.

d2okbjh

Podziel się opinią

Share
d2okbjh
d2okbjh