Trwa ładowanie...
ycipk-10xo2f

"Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie" nie zachwyciło krytyków. Oceny poniżej oczekiwań

Po pierwszych pokazach przedpremierowych można dojść do wniosku, że "Skywalker. Odrodzenie" nie są "Gwiezdnymi wojnami", na jakie czekaliśmy. Średnia ocen w zachodnich serwisach jest dużo niższa niż ta, którą szczyci się kontrowersyjny "Ostatni Jedi".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie" już w kinach
"Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie" już w kinach (Materiały prasowe)
ycipk-10xo2f

Po dwóch latach od premiery "Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi" ma serwisie Rottentomatoes średnią ocen na poziomie 91 proc. Przypomnijmy, że film Riana Johnsona podzielił fanów jak żaden inny epizod, ale przeważającej większości krytyków bardzo przypadł do gustu. Sprawa z dziewiątym epizodem, który właśnie wchodzi do kin, wygląda inaczej.

Obejrzyj zwiastun "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie":

ycipk-10xo2f

"Najnowsza część jest naprawdę niezła, stanowiąca godne zamknięcie złożonej z dziewięciu epizodów głównej sagi" – tak o filmie "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie" pisał nasz recenzent (czytaj więcej tutaj).

W zachodnich serwisach i prasie branżowej nie brakuje równie pozytywnych ocen, jednak w patrząc na Rottentomatoes, "Skywalker. Odrodzenie" wypadł znacznie gorzej niż "Ostatni Jedi" z 2017 r. Najnowszy film J.J. Abramsa po ok. 200 profesjonalnych recenzjach ma tylko 59 proc. Oczywiście sytuacja może się jeszcze zmienić (oficjalna premiera dopiero w piątek), ale już teraz widać, że krytycy nie przejawiają hurra optymizmu, jaki pojawił się dwa lata temu.

"Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie" już w kinach Materiały prasowe
Podziel się

"Szkoda, że najgorsze zostawili na koniec", "Film wydaje się niezdarny, pośpieszny, a przede wszystkim przypomina przyznanie się do twórczej porażki", "Wymęczony" – tak o najnowszych "Gwiezdnych wojnach" pisali zachodni recenzenci.

ycipk-10xo2f

Pojawiają się też głosy, że "Skywalker. Odrodzenie" wznosi się ponad błędy dwóch poprzednich filmów. "To porywające zakończenie" – pisała recenzentka "Sydney Morning Herald".

"Ok, finałowy epizod nie jest idealny. Będziecie z przyjaciółmi wytykać błędy w nieskończoność. Ale o to w tym chodzi. 'Gwiezdne wojny' to nie film, ale rodzina" – skwitował "Rolling Stone".

Widzieliście już "Gwiezdne wojny. Skywalker: Odrodzenie"? Zgadzacie się z negatywnymi opiniami?

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku

Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-10xo2f

ycipk-10xo2f
ycipk-10xo2f