Trwa ładowanie...
dkqut4p
Aktualności

Gwyneth Paltrow zamiast Charlize Theron

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Gwyneth Paltrow
Gwyneth Paltrow (AP)
dkqut4p

Gwyneth Paltrow zastąpi Charlize Theron w obsadzie dramatu "The Danish Girl". Partnerować jej będzie Nicole Kidman.

Biograficzny film przedstawi historię malarza Einara Wegenera, pierwszego człowieka w historii, który przeszedł operację korekcji płci.

Wegener przyszedł na świat w Danii w roku 1886 prawdopodobnie jako hermafrodyta, lecz wychowywany był jako chłopiec. Już jako uznany artysta malarz poślubił Gerdę Gottlieb. Za namową żony Wegener zaczął pozować do obrazów w kobiecym przebraniu i stworzył żeńską postać zwaną Lili Elbe. Wkrótce model zaczął utożsamiać się z odgrywaną przez siebie rolą i odkrył swoją prawdziwą tożsamość płciową. W roku 1930 Wegener poddał się pierwszej z serii operacji, które miały uczynić z niego kobietę. Niestety liczne komplikacje, związane przede wszystkim z odrzuceniem przeszczepów kobiecych narządów wewnętrznych, doprowadziły do śmierci Lili w roku 1931.

dkqut4p

W głównej roli w filmie wystąpi Nicole Kidman. Charlize Theron, która miała wcielić się w postać Grety, żony Einara, wycofała się z przedsięwzięcia. Zastąpi ją Gwyneth Paltrow.

Za kamerą staje Tomas Alfredson. Autorką scenariusza jest Lucinda Coxon. Produkcją zajmą się Kidman, Per Saari, Anne Harrison, Gail Mutrix oraz Linda Reisman.

Paltrow ostatnio zakończyła zdjęcia do superprodukcji "Iron Man 2".

dkqut4p

Podziel się opinią

Share
dkqut4p
dkqut4p