Trwa ładowanie...

Helen Mirren zmieni płeć szekspirowskiego władcy

Share
Helen Mirren zmieni płeć szekspirowskiego władcy
Źródło: AFP
d12zmj6

Helen Mirren stanie na czele gwiazdorskiej obsady filmu "The Tempest" w reżyserii Julie Taymor.

Obraz będzie ekranizacją sztuki "Burza" Williama Szekspira. Jedno z ostatnich dzieł legendarnego dramaturga przedstawia dzieje Prospera, prawowitego księcia Mediolanu. Pozbawiony tronu władca zostaje wyprawiony wraz z córką na otwarte morze. Bohater ląduje na odległej wyspie, gdzie przez kolejne 12 lat żyje wspomagany własnymi zdolnościami magicznymi. Kiedy przeciwnicy Prospera wyruszają w wyprawę morską, bohater wywołuje burzę i ściąga ich na wyspę.

W nowym filmie Taymor postanowiła zmienić płeć głównego bohatera, aby umożliwić Mirren wcielenie się w postać. Tym samym Prospero stanie się Prosperą, wygraną mediolańską księżną.

d12zmj6

Wśród obsady dzieła znajdą się również Jeremy Irons, Djimon Hounsou, Ben Wishaw, Russell Brand, Alfred Molina i Felicity Jones. Rozmowy dotyczące udziału w projekcie podjął także Geoffrey Rush.

Irons wystąpi w roli Alonsa, władcy Neapolu. Hounsou wcieli się w nieokrzesanego syna wiedźmy, Kalibana, zaś Wishaw zagra ducha Ariela, sługę Prospery. Branda podziwiać będziemy mogli jako błazna Trinkulo. Molina zaprezentuje się jako Stefano, kamerdyner i pijak. Jones wystąpi jako Miranda, córka bohaterki, zaś Rush wcieli się w postać doradcy i sojusznika Prospery, Gonzalo.

Za produkcję filmu odpowiedzialni będą Bob Chartoff, Lynn Hendee oraz Julia Taylor-Stanley. Zdjęcia rozpoczną się w listopadzie na Hawajach.

Helen Mirren pojawi się na polskich ekranach 3 kwietnia 2009 roku w filmie "Atramentowe serce".

Ostatnie dzieło Julie Taymor to musical "Across the Universe", który trafił do naszych kin w styczniu 2008 roku.

d12zmj6

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d12zmj6
d12zmj6