Trwa ładowanie...
d40n8a7

Hemel

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
d40n8a7

„Heme” to hiszpańsko-holenderski film dramatyczny z 2012 roku w reżyserii Sachy Polak. Scenariusz napisała Helena van der Meulen. Za produkcję odpowiadają Stienette Bosklopper i Ilse Ronteltap. „Hemel” to debiut fabularny Sachy Polak, film mocny, prowokacyjny, często porównywany ze „Wstydem” McQueena. Obraz otrzymał Nagrodę Fipresci na 62. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie.

Hemel jest piękna i młoda. Wcześnie osierocona przez matkę, od dzieciństwa obserwuje, jak w życiu jej ukochanego ojca pojawiają się kolejne kobiety. Żadna jednak nie zagrzewa w nim miejsca na dłużej. Biorąc przykład z ojca, w swoim dorosłym życiu Hemel zmienia mężczyzn jak rękawiczki. Traktuje ich przedmiotowo, jak zabawki, które porzuca, kiedy już zaspokoją jej ciekawość.

Przygodni kochankowie dostarczają jej zmysłowych przyjemności, seksualnych uniesień, czasem perwersyjnego bólu lub mocnego zastrzyku adrenaliny. Ale z żadnym nie umie nawiązać głębszej relacji. Jedynym mężczyzną, którego naprawdę kocha, jest ojciec. Więc kiedy ten zakochuje się i postanawia się ustatkować, Hemel przeżywa prawdziwy wstrząs. Nie radzi sobie także z emocjami, jakie budzi w niej przyjaciel ojca, z którym nawiązała przelotny romans.

W filmie „Hemel” wystąpili: Hannah Hoekstra jako tytułowa Hemel, Hans Dagelet – Gijs, Rifka Lodeizen – Sophie, Mark Rietman – Douwe, Eva Duijvestein – Emma, Barbara Sarafian – Brechtje, Ward Weemhoff – Joris, Ali Ben Horsting – Jimmy, Abdullah el Baoudi - Facet na skuterze.

Hemel
Tytuł oryginalny

Hemel

Gatunek

dramat

Kraj produkcji

Hiszpania

Rok produkcji

2012

Data światowej premiery

19.04.2013

Czas trwania

80 min.

Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d40n8a7
d40n8a7
d40n8a7