Trwa ładowanie...

Holland będzie kręcić w Łodzi swój nowy film

Holland będzie kręcić w Łodzi swój nowy filmŹródło: AKPA
d3g99gh
d3g99gh

W Łodzi będzie realizowana część zdjęć do nowego filmu w reżyserii Agnieszki Holland. Film "Ukryci" opowiada historię żydowskich uciekinierów z lwowskiego getta, którym dzięki pomocy polskiego kanalarza udaje się przetrwać pod ziemią ponad 14 miesięcy i przeżyć wojnę.

"Ukryci" to koprodukcja polsko-niemiecko-kanadyjska. Polskim producentem jest Studio Filmowe ZEBRA. "Na terenie Łodzi i województwa łódzkiego zostanie zrealizowanych osiem dni zdjęciowych. To jest większość z polskiego okresu zdjęciowego" - mówiła w czwartek na konferencji prasowej w Łodzi II kierownik produkcji filmu, Karolina Zielonka.

Zdjęcia w Łodzi realizowane będą w marcu. Ważnym elementem łódzkiego okresu zdjęciowego będą zdjęcia w kanałach - podziemnej rzece Łódce. To miejsce wygrało rywalizację z Berlinem i Lipskiem. Dodatkowo zdjęcia realizowane będą przy ul. Wojska Polskiego, Włókienniczej, Nowomiejskiej oraz na terenie starego miasta w Piotrkowie Trybunalskim - informuje Łódź Film Commission.

Pierwszy klaps nastąpi już za dwa tygodnie w Berlinie, następnie ekipa filmowców przeniesie się do Lipska.

d3g99gh

Film "Ukryci" opowiadać będzie historię Leopolda Sochy, który w czasie niemieckiej okupacji zmienia się z drobnego złodziejaszka w odważnego bohatera ryzykującego życie własne oraz swojej rodziny, ukrywając grupę Żydów z lwowskiego getta w kanałach. Ostatecznie ratuje życie kilkunastu mężczyzn, kobiet i dzieci, którzy dzięki niemu przeżyli pod ziemią prawie 14 miesięcy.

Autorką zdjęć będzie Jolanta Dylewska, reżyserka "Po-lin. Okruchy Życia" oraz autorka zdjęć do nagrodzonego na wielu festiwalach filmu "Tulpan". W "Ukrytych" główną rolę zagra Robert Więckiewicz; wystąpią także m.in. Kinga Preis, Agnieszka Grochowska, Julia Kijowska, Marcin Bosak oraz gwiazda niemieckiego kina Benno Fuehrmann.

Zobacz także:

**[

SZOKUJĄCE ZAROBKI GWIAZD TVP ]( http://film.wp.pl/tyle-zarabiaja-w-tvp-6025284410012289g ) [

ONA URODZI DZIECKO BRATU! ]( http://film.wp.pl/tila-tequila-urodzi-dziecko-swojego-brata-6025284087915137g ) [

CO SIĘ STAŁO Z JEJ PIERSIAMI? ]( http://film.wp.pl/historia-znikajacych-piersi-sylwii-gliwy-6025284349604993g ) [

ANIA MUCHA: OD LOLITKI DO SEKSBOMBY! ]( http://aleseriale.pl/gid,5832,img,218340,fototemat.html ) **

d3g99gh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3g99gh