Trwa ładowanie...

"Hollywood Reporter" typuje nominacje do Oscara. "Zimna wojna" w 6 kategoriach

22 stycznia w godzinach popołudniowych poznamy oficjalne nominacje do Oscara. Prestiżowy amerykański serwis przedstawił własne typy, które są zaskakująco przychylne "Zimnej wojnie".

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

"Hollywood Reporter" typuje nominacje do Oscara. "Zimna wojna" w 6 kategoriachŹródło: East News
d1lh3i4

Według "Hollywood Reporter" polski kandydat do Oscara w kategorii Najlepszy film nieanglojęzyczny może powalczyć o znacznie więcej statuetek. W przewidywaniach amerykańskiego serwisu "Zimna wojna" jest tytułem alternatywnym (poza pierwszą dziesiątką potencjalnych nominacji) w kategorii Najlepszy film.

Paweł Pawlikowski znalazł się w pierwszej piątce najlepszych reżyserów, zaś Joanna Kulig została wymieniona przy kategorii Najlepsza aktorka jako "potencjalne zaskoczenie". Tak samo określono szanse "Zimnej wojny" w kategorii Najlepszy scenariusz oryginalny (Piotr Borkowski, Janusz Głowacki, Paweł Pawlikowski).

O statuetkę może również powalczyć Łukasz Żal (Najlepsze zdjęcia), który był już nagradzany za "Zimną wojnę" na zagranicznych festiwalach i plebiscytach. W 2015 r. Żal i Ryszard Lenczewski byli nominowani do Oscara za zdjęcia do "Idy".

Zdaniem Scotta Feinberga z "Hollywood Reporter" największym zwycięzcą dzisiejszych nominacji będą "Narodziny gwiazdy" (10 nominacji), "Roma" (9), "Faworyta" (8), "Pierwszy człowiek" (8), "Bohemian Rhapsody" (7) i "Vice" (6). W przewidywaniach amerykańskiego serwisu nie pojawiła się "Komunia" Anny Zameckiej, która znajduje się na krótkiej liście potencjalnych nominacji w kategorii Najlepszy dokument krótkometrażowy.

Agata Kulesza: Życzę Joannie Kulig nominacji do Oscara

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d1lh3i4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1lh3i4
d1lh3i4