Trwa ładowanie...

J.Skolimowski: raduje mnie dobre przyjęcie filmu we Włoszech

Share
Jerzy Skolimowski
Jerzy SkolimowskiŹródło: AFP
d254nvs

Jerzy Skolimowski powiedział PAP, że wielką radością jest dla niego to, iż włoskie media bardzo dobrze przyjęły jego film "Essential killing", który na festiwalu w Wenecji otrzymał specjalną nagrodę jury i nagrodę dla najlepszego aktora - Vincenta Gallo.

Włoskie media z uznaniem poinformowały o "wielkim powrocie" jednego z mistrzów kina oraz o jego poruszającym, realistycznym filmie.

Obraz ten nazwano również "filmem last minute", ze względu na nadzwyczajne okoliczności jego dopuszczenia do konkursu o nagrodę Złotego Lwa. Recenzenci odnotowali, że dla Skolimowskiego dwukrotnie w czasie tego festiwalu zrobiono wyjątek: po pierwsze dopuszczając do głównego konkursu jego kończony do ostatniej chwili film i to w chwili, gdy konkursowa lista już została ogłoszona, po drugie przyznając dwie nagrody, choć obowiązuje zasada, by ich nie kumulować.

d254nvs

"Do tych wszystkich przychylnych głosów należałoby dodać, że projekcja mojego filmu zakończyła się bardzo długą owacją" - podkreślił reżyser.

Jak dodał, ważne jest także to, że tak jednoznacznie pozytywnie przyjęto przyznanie nagrody dla najlepszego aktora odtwórcy głównej roli Vincentowi Gallo. "Jego grę uznano za niezwykłą" - przypomniał.

"Chciałbym też zwrócić uwagę na jeszcze jeden argument, niesłychanie sprawiedliwą postawę przewodniczącego jury Quentina Tarantino, który przyznał nagrodę Gallo, którego osobiście wręcz nie znosi" - powiedział Skolimowski.

Poproszony o komentarz do toczącej się we Włoszech dyskusji na temat całkowitej porażki włoskiej kinematografii, odparł: "To jest festiwal światowego kina".

d254nvs

Zobacz także:

**[

POLSKIE SEKSBOMBY BEZ MAKIJAŻU ]( http://aleseriale.pl/gid,6625,img,233038,fototemat.html )**

100 NAJBARDZIEJ KLIKALNYCH TEMATÓW W HISTORII WIRTUALNEJ POLSKI

d254nvs

Podziel się opinią

Share
d254nvs
d254nvs