Trwa ładowanie...
d42rw84

Ja, Frankenstein

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
d42rw84

Obraz "I,Frankenstein" powstaje w oparciu o komiks Kevina Grevioux. Akcja filmu rozegra się w czasach współczesnych. Tym razem potwór stworzony przez doktora Frankensteina zostanie uwikłany w wojnę pomiędzy dwoma nieśmiertelnymi klanami. W tytułową istotę wcielił się nominowany do Złotego Globu Aaron Eckhart, czyli niezapomniany Harvey Dent z „Mrocznego Rycerza”. Jego bohater od ponad 200 lat żyje samotnie w cieniu ludzkiej cywilizacji. Obdarzony ogromną siłą i wytrzymałością, wytrenowany w sztukach walki, broni naszego gatunku przed zakusami istot rodem z najgorszych koszmarów. „Monstrum Frankensteina, w filmie noszące imię Adam, jest istotą nieco samolubną, a na pewno bardzo samotną. Od dekad żyje z obsesją towarzysza, bliskiej osoby, z którą mógłby spędzić wieczność. Obiecał mu ją zmarły „ojciec”, ale odszedł nie dotrzymawszy słowa.”

Nieoczekiwanie i wbrew swojej woli Adam zostaje uwikłany w odwieczną wojnę pomiędzy dwoma klanami nieśmiertelnych. Choć obie frakcje chcą odkryć sekret jego zmartwychwstania, mają skrajnie różną motywację. „Jest to epickie starcie pomiędzy Gargulcami i Demonami. Ci pierwsi reprezentują dobro. Zostali stworzeni przez Archaniołów, by strzec naszego gatunku. Istnieją od setek, setek lat.” – tłumaczy Beattie. „W naszej koncepcji wszystkie statuy, które zdobią wiekowe budynki są żywe i w dowolnej chwili mogą transformować się w ludzką formę. Trwają jednak w kamiennej postaci i wypatrują Demonów.”

„A tym przewodzi książę Naberius (Bill Nighy), który eksperymentując na duszach Demonów pragnie stworzyć w swojej fortecy armię nieumarłych. Naberius jest jednym z 666 aniołów, którzy u zarania dziejów podążyli za Szatanem, gdy ten został wygnany z Nieba.” – mówi reżyser. „Aby zabić Demona, potrzeba broni poświęconej sekretnymi symbolami Gargulców. Śmierć Demona wywołuje eksplozję, która wyrywa z jego ciała duszę i przenosi ją z powrotem do piekła, gdzie zostaje uwieziona na zawsze. Ten motyw jest w pewien sposób nawiązaniem do eksplodujących klatek piersiowych z serii „Obcy.” – uśmiecha się Beattie

Ja, Frankenstein
Tytuł oryginalny

I, Frankenstein

Gatunek

przygodowy, fantasy, akcji, horror, thriller

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2013

Data światowej premiery

24.01.2014

Czas trwania

92 min.

Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d42rw84
d42rw84
d42rw84