Trwa ładowanie...
dlu6n3j

Jacek Kawalec

Najnowsze informacje
3.7
(23 głosy)
Oceń:
dlu6n3j

Jacek Kawalec kiedy studiował na Wydziale Aktorskim PWSFTviT w Łodzi, zachęcony do fotografowanie przez kolegów z wydziału operatorskiego i reżyserii, chętnie korzystał ze szkolnej ciemni. Godzinami taplał się w wywoływaczach i utrwalaczach, żeby coś ciekawego wyszło z tych jego zdjęć.

Studia ukończył w 1985r., a dyplom obronił rok potem, chociaż zadebiutował na scenie pod koniec 1983r., a następnie pracował w teatrach: Komedia w Warszawie (1984-87), Polskim w Warszawie (1987- ), aż wreszcie związał się z Teatrem Syrena w Warszawie. Na ekranie pojawił się po raz pierwszy w podwójnej roli jako Derkacz i Łoziński w filmie wojennym "Okruchy wojny"(1985) Andrzeja Barszczyńskiego i Jana Chodkiewicza.

Jednak chociaż wystąpił w wielu rolach charakterystycznych w serialach TVP [m.in. w roli cinkciarza K. pod hotelem "Victoria" w serialu "Zmiennicy"(1986)] i filmach kinowych [m.in. w komedii "O rany, nic się nie stało!!!"(1987) Waldemara Szarka jako "Banan", członek zespołu Jacka), prawdziwą popularność zyskał jako gospodarz programu w TVP1 "Randka w ciemno". Jest autorem scenariusza obyczajowo-sytuacyjnego serialu komediowego, pisanego pod opieką artystyczną Macieja Wojtyszki -"Samo życie".

W komedii kinowej "Krzyżacy 2"(2002) Dariusza Goczały zagrał...prowadzącego teleturniej.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dlu6n3j
dlu6n3j
dlu6n3j