Trwa ładowanie...
04-04-2007 14:13

Jak to się robi" najlepszym dokumentem

Share
Jak to się robi" najlepszym dokumentem
d3x7fuy

"Jak to się robi" uznane zostało za Najlepszy Dokument Festiwalu Filmów z Europy Środkowo-Wschodniej goEast w Wiesbaden. Pełnometrażowy dokument Marcela Łozińskiego powstał przy finansowym wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

W programie tegorocznego goEast znalazło się aż 10 polskich filmów. "Co słonko widziało" Michała Rosy oraz "Jak to się robi" Marcela Łozińskiego zakwalifikowały się do udziału w konkursie. W innych sekcjach można było zobaczyć: "Śmierć prowincjała" Krzysztofa Zanussiego, "Południe-Północ" Łukasza Karwowskiego, "Jańcio Wodnik" Jana Jakuba Kolskiego, "Summer Love" Piotra Uklańskiego, "Czeka na nas świat" Roberta Krzempka, "Wszyscy jesteśmy Chrystusami" Marka Koterskiego oraz dwa szkolne filmy animowane Wojciecha Wawszczyka "Splinter" i "Mouse".

Celem Festiwalu Filmów z Europy Środkowo-Wschodniej goEast jest prezentacja niemieckiej publiczności filmów powstających w krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Choć impreza jest dość młoda - w tym roku odbędzie się jej siódma edycja - zdążyła już sobie wyrobić markę wśród niemieckich widzów oraz mediów. Festiwal goEast jest znakomitym miejscem do promocji polskiego kina na rynku niemieckim.

Festiwal Filmów z Europy Środkowo-Wschodniej goEast odbył się w Wiesbaden w dniach 28 marca - 3 kwietnia 2007.

d3x7fuy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3x7fuy
d3x7fuy