Trwa ładowanie...
d3iyydn

Jarosław Wierzbicki

Najnowsze informacje
4.5
(2 głosy)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Kraśnik, Polska

Filmografia:

Lato w mieście (2012) (Witold)

1920. Wojna i miłość () (Goniec rosyjskiej piechoty)

Wstyd (2008) (2008) (Policjant)

d3iyydn

Urodził się 3 maja 1977 roku w Kraśniku. Swoją karierę aktorską rozpoczął dość późno, bo w wieku 33 lat. Lata te były wypełnione studiami oraz pracą, by w końcu móc zmierzyć się z marzeniem, którego ziarno zostało zasiane jeszcze w drugiej klasie szkoły podstawowej podczas przedstawienia kółka teatralnego w „Klubie Kwadrat” w Radomiu, gdzie wystawiano „Szewczyka Dratewkę”. To wtedy obudził się w nim duch aktora w małym chłopcu. Chłopiec dorósł, a marzenie razem z nim. Po osiągnięciu maksimum możliwości w zawodzie inżyniera mechanika oraz managera projektującego fabryki samochodowe – dzięki studiom ukończonym na wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej – i zdobyciu wielu doświadczeń dzięki licznie odbywanym podróżom po Azji, Ameryce Północnej oraz Europie dotarł do momentu, kiedy dziecięce marzenie mogło stać się rzeczywistością.

I tak oto w roku 2008 rozpoczął edukację aktorską udowadniając, że na spełnianie marzeń nigdy nie jest za późno. I dwa lata później zaczęło się. „Lato w mieście” – to produkcja roku 2012, w której dano mu szansę zaprezentowania się i zbudowania głównej postaci filmu Witka. Równożędnie wystąpił w międzynarodowej, anglojęzycznej produkcji „Short Supply” w reżyserii znanego w świecie reklamy Kevina Molony. Film obecnie jest na etapie postprodukcji. Zdobywając aktorskie szlify nie czekał na rolę życia użalając się nad sobą lecz korzystał z nadarzających się okazji, by móc „przyjaźnić” się z kamerą w takich serialach TV jak: 1920. Wojna i miłość, Malanowski i partnerzy, Ukryta prawda i Anna Maria Wesołowska. Nie odmawia również współpracy z młodym pokoleniem reżyserów występując często w ich filmach dyplomowych oraz etiudach filmowych tworzonych pod szyldem największych szkół filmowych w Polsce. Zapisał się w ten sposób w historii wielu z tych szkół.

Jesteś jak: Vincent Cassell, Nicolas Cage, Donald Sutterland - słyszy często od współpracujących z nim reżyserów i operatorów.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3iyydn
d3iyydn
d3iyydn