Trwa ładowanie...
d2mx17u

Jay Jablonski

Najnowsze informacje
4.2
(14 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Bernards Township, New Jersey USA

Filmografia:
d2mx17u

Amerykański aktor polskiego pochodzenia. Sławę przyniosła mu rola w filmie "Każdy chce być Włochem".

* Jay Jablonski urodził się w 1977 roku w Bernards Township w stanie New Jersey. Jego przodkowie przybyli do Ameryki z Krakowa.* Jako jeden z trzech synów Lou i Mary Beth Jablonskich, wychowywał się wraz z dwoma braćmi – Peterem i Andrew. Miał zostać sportowcem albo żołnierzem.

Ukończył Gettysburg College w Gettysburgu. Z kolei w 1995 roku ukończył Ridge High School w Bernards w New Jersey. W teatrze występował już jako 12-14-latek. W Gettysburg College w Gettysburgu, w stanie Pensylwania, trenował sport i trafił na kurs oficerów marines. Myślał o wstąpieniu na stałe do marines, ale uniemożliwiła mu to poważna kontuzja, jakiej doznał, grając w football. Zdecydował się na karierę w showbiznesie, pamiętając o swych szkolnych sukcesach teatralnych.

Do tej pory Jablonski zagrał w kilkunastu filmach i serialach (m.in. „Ostry dyżur”, „CSI: Kryminalne zagadki Nowego Jorku”, „Fashion Victim”). Reżyser filmu „Każdy chce być Włochem” Jason Todd Ipson bardzo go ceni i twierdzi, że kariera młodego gwiazdora właśnie porządnie się rozpędza.

Z okazji premiery filmu "Każdy chce być Włochem" po raz pierwszy przyjechał do Polski. Reżyser tego filmu, Jason Todd Ipson, pisał rolę Jake’a od razu z myślą o Jablonskim, z którym pracował przedtem przy filmie „Unrest”. „Sądzę, że w tym aktorze jest materiał na gwiazdę pierwszej wielkości”, wyjaśniał. „Zwrócił moją uwagę już przy przesłuchaniu do „Unrest”. Obiecałem mu wtedy, że pomyślę o głównej roli dla niego.”

W wolnych chwilach Jay Jablonski zajmuje się pisaniem, co go odstresowuje. Próbuje tworzyć własne scenariusze, napisał także kilka bajek.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2mx17u
d2mx17u
d2mx17u