Trwa ładowanie...

Przyznał się wprost do choroby. Przejmująca słowa aktora i polityka

Jerzy Fedorowicz zdobył się na poruszające wyznanie w rozmowie z dziennikarzami TVN24. - Tak, mam depresję - po raz drugi w życiu - mówi.

Przyznał się wprost do choroby. Przejmująca słowa aktora i politykaŹródło: East News
d194ve9
d194ve9

Jerzy Fedorowicz jednym jest znany jako aktor i reżyser, innym jako polityk, który działał w Platformie Obywatelskiej. Karierę polityczną zakończył kilka lat temu i dziś nie udziela się publicznie tak często, jak to miało miejsce przed laty. Fedorowicz przeszedł ostatnio bardzo trudny czas. W 2018 r. zmarła jego ukochana żona, Elżbieta Krywsza-Fedorowicz. To kompletnie powaliło go na łopatki.

Aktora odwiedzili dziennikarze TVN24. Zdradził im, że przechodzi ciężką depresję.

Zobacz: Depresja u mężczyzn. Służba zdrowia nie jest gotowa na takich pacjentów

Fedorowicz już na początku rozmowy przyznał wprost: - Znacie mnie. Jak radość, to na maksa, jak ból... to depresja. Tak, mam depresję - po raz drugi w życiu. Pierwsza dopadła mnie, jak Elunia zachorowała. Miała raka piersi".

d194ve9

Żona artysty chorowała przez 6 lat.

"Byłem przy niej do śmierci" - zwierza się. "Spałem w tamtych dniach w szpitalu. Pamiętam ten moment jej ostatniego uśmiechu. Uśmiechnęła się do mnie i zgasła. To trwało dwa dni i po prostu zgasła. Na pewno nie cierpiała. I potem wnuczka Tosia zabrała mnie do siebie. Wyjechałem i odpoczywałem. Schodziło ze mnie całe te sześć lat: tych wizyt, tych lekarzy, tego załatwiania. W tamtym czasie koncentrowałem się na wspominaniu i upamiętnianiu Eli".

Fedorowicz w wywiadzie wspominał wspólne chwile z żoną, opowiadał, jak silna i wyjątkowa relacja ich łączyła. Rzadko czyta się tak poruszające słowa.

"Ta nasza miłość była czymś takim, co trudno innym będzie ogarnąć umysłem. Taki to był rodzaj miłości. Był szacunek, namiętność, pasja, coś jak z kosmosu" - wyznał.

d194ve9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d194ve9