Trwa ładowanie...

Jest nadzieja! Ostatni wyrok sądu to wygrana bitwa o przyszłość Teatru Kamienica

Emilian Kamiński, twórca Teatru Kamienica, zmarł dwa lata temu. Jego żona Justyna Sieńczyłło nie ma chwili spokoju, walcząc o przyszłość teatru, który jest teraz przedmiotem sporu sądowego. Jednak najnowsze wieści napawają nadzieją tych, którzy trzymają kciuki za dziedzictwo aktora.

Justyna Sieńczyłło obiecała mężowi, że nie ustanie w walce o jego teatrJustyna Sieńczyłło obiecała mężowi, że nie ustanie w walce o jego teatrŹródło: Licencjodawca, fot: Aliaksandr Valodzin
d1lo11s
d1lo11s

Jak podaje "Na żywo", na początku czerwca Sąd Rejonowy wydał wyrok, ale podkreślmy, że tylko w jednym z kilku toczących się procesów dotyczących sytuacji Teatru Kamienica w Warszawie. O co chodzi?

- Miasto uznało, że są nieprawidłowości w działaniach spółki, z którą się procesuję i wytoczyło jej sprawę. Sąd teraz przyznał rację miastu, unieważnił umowę dotyczącą sprzedaży części nieruchomości, w której my, jako teatr, działamy. Możemy poczuć się bardziej bezpiecznie - powiedziała Justyna Sieńczyłło w rozmowie z tygodnikiem.

O co chodzi w tej sprawie?

Walka wdowy po Emilianie Kamińskim o Teatr Kamienica

Dla Emiliana Kamińskiego Teatr Kamienica był dziełem życia. Niestety, po jego śmierci miejsce to znalazło się w trudnej sytuacji prawnej. Justyna Sieńczyłło, wdowa po Kamińskim, od dwóch lat zmaga się z problemami związanymi z próbami przejęcia nieruchomości.

d1lo11s

Problemy Teatru Kamienica rozpoczęły się już w 2015 roku, kiedy tajemniczy biznesmen wszedł w posiadanie części powierzchni użytkowej zajmowanej przez placówkę. Inwestor wraz z zarządem wspólnoty mieszkaniowej usiłowali usunąć scenę z piwnic budynku przy al. Solidarności. Sprawa trafiła do sądu.

Jeden wyrok w sprawie to zaledwie wygrana bitwa, a nie wojna. Dlatego jeszcze nie czas, by otwierać szampana.

- Nie potrafię do końca się cieszyć decyzją sądu, bo druga strona może wyrok zaskarżyć do sądu wyższej instancji - powiedziała Sieńczyłło w rozmowie z "Na żywo". Aktorka niejednokrotnie podkreślała, że obiecała mężowi, że będzie walczyć o jego ukochany teatr jak lwica. Słowa dotrzymuje.

d1lo11s

Justyna Sieńczyłło i Emilian Kamiński

Justyna Sieńczyłło i Emilian Kamiński poznali się na scenie teatralnej w sztuce "Na szkle malowane". Ona miała 25 lat, a on 42. Ich wspólna pasja do teatru sprawiła, że szybko się do siebie zbliżyli. Nie przeszkodziło im to, że aktor był wówczas żonaty (z pierwszego małżeństwa ma córkę Natalię). Pobrali się dwa lata później i doczekali dwóch synów: Kajetana i Cypriana. W 2009 roku powstał Teatr Kamienica.

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" mówimy o rewolucji w HBO Max, które zmieniło się w krótkie Max. Ile to kosztuje? Co można oglądać? Przy okazji wspominamy wstrząsające sceny z "Rodu smoka", który wraca z 2. sezonem. Znajdź nas na Spotify, Apple Podcasts, YouTube, w Audiotece czy Open FM. Możesz też posłuchać poniżej:

d1lo11s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1lo11s