Trwa ładowanie...
04-05-2006 18:22

Joanna Brodzik w reżyserii Bogusława Lindy

Share
Joanna Brodzik w reżyserii Bogusława Lindy
d3o2807

Zdjęcia do nowego filmu w reżyserii Bogusława Lindy, pod tytułem "Jasne błękitne okna", rozpoczną się w piątek - poinformował producent obrazu, firma SPI International Polska. Tematem filmu jest przyjaźń między dwoma kobietami. W rolach głównych wystąpią m.in. Joanna Brodzik, Jerzy Trela, Barbara Brylska i Beata Kawka.

To film o niezwykłej przyjaźni, ale i samotności w świecie pełnym ludzi - informuje SPI International Polska.

Głównymi bohaterkami są dwie młode kobiety, Beata (Kawka, znana m.in. z serialu "Samo życie", w którym wciela się jednocześnie w dwie postacie, siostry bliźniaczki) i Sygita (Brodzik). Beata to aktorka występująca w filmowych telenowelach, pełna wiary, że można zmienić świat na lepsze. Sygita jest matką sześcioletniej Marysi, koncentrującą się na życiu rodzinnym. ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ JOANNY BRODZIK Historię obu kobiet reżyser rozpoczyna w momencie, kiedy poznały się i zaprzyjaźniły jako nastolatki. Dziewczyny, dorastające w małym miasteczku, mają różne plany na życie i różne temperamenty. Beata chce wyrwać się z małomiasteczkowego środowiska i zostać sławną aktorką. Sygita pragnie natomiast spokojnego życia u boku męża i dzieci, nie chce opuszczać miasteczka. Obie po latach realizują te cele. Po latach jednak wydarzy się coś, co odmieni życie przyjaciółek i ponownie zwiąże ich losy.

d3o2807

W jednej z ról wystąpi także Bogusław Linda.

Jak poinformował Wojciech Zadrożniak z SPI International Polska, zdjęcia będą kręcone m.in. w Warszawie, we Wrocławiu i w kilku małych miejscowościach na Dolnym Śląsku. Zakończenie zdjęć planowane jest na połowę czerwca. Film trafi na ekrany polskich kin najwcześniej jesienią - powiedział Zadrożniak.

Autorami scenariusza do filmu są Rafał Sabara, Edyta Czepiel- Zadura i Arkadiusz Borowik.

Sabara, reżyser teatralny, ma w swoim dorobku m.in. wystawiony w Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie (2003) spektakl "Pod Mocnym Aniołem", na podstawie uhonorowanej nagrodą Nike 2001 powieści Jerzego Pilcha. BOGUSŁAW LINDA W NASZEJ GALERII ZDJĘĆ Czepiel-Zadura stworzyła dla Teatru TV adaptację utworu Elżbiety Jodko-Kuli "Perły szczęścia nie dają", który wyreżyserowała w 1999 roku Teresa Kotlarczyk.

d3o2807

Borowik jest autorem scenariuszy do seriali telewizyjnych "Samo życie", "Rodzina zastępcza" oraz "Adam i Ewa".

"Jasne błękitne okna" to czwarty film w dorobku reżyserskim 54- letniego Lindy. Wcześniej aktor wyreżyserował dwa filmy na podstawie scenariuszy Cezarego Harasimowicza: "Koniec" (1988, ze zdjęciami Piotra Sobocińskiego) i "Seszele" (1990) oraz sensacyjny film drogi "Sezon na leszcza" (2000), historię dwojga młodych ludzi, którzy w niezgodny z prawem sposób próbują zdobyć pieniądze na podróż życia (Linda wystąpił także w tym filmie w jednej z ról).

d3o2807
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3o2807
d3o2807