Trwa ładowanie...
johnny depp

Johnny Depp trafi do podręczników paleontologii

Share
Johnny Depp trafi do podręczników paleontologii
Źródło: AFP
d19db1v

Hollywoodzki aktor Johnny Depp może liczyć na wieczną sławę dzięki niewielkiemu stawonogowi sprzed milionów lat. Imieniem gwiazdy paleontolodzy nazwali wymarły gatunek sprzed 505 milionów lat; nazwano go Kooteninchela deppi.

Jest on odległym przodkiem homarów i skorpionów. Ze względu na swe szczypce paleontologom skojarzył się z Edwardem Nożycorękim, postacią filmową graną przez Deppa (za tę rolę aktor otrzymał nominację do Złotego Globu).

"Prawdę mówiąc, jestem trochę fanem Deppa, a jaki jest lepszy sposób na uhonorowanie go niż uwiecznienie w nazwie dawnego stworzenia, które niegdyś zamieszkiwało morza?" - wyjaśnia odkrywca David Legg z Imperial College London.

d19db1v

Gatunek Kooteninchela deppi zamieszkiwał rejony przybrzeżne płytkich mórz. Okaz znaleziono na terenie Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie, która 500 mln lat temu leżała znacznie bliżej równika niż dziś.

Zwierzę mierzyło około czterech centymetrów długości. Szczypce mogły mu służyć zarówno do polowań, jak i do poszukiwania padliny w dnie morskim.

Wyniki badań ukazały się na łamach pisma "Journal of Palaeontology".

d19db1v

Podziel się opinią

Share
d19db1v
d19db1v