Trwa ładowanie...
13-03-2006 13:30

Jon Voight zamiast Nicka Nolte

Jon Voight zamiast Nicka Nolte
d32cahx
d32cahx

Jon Voight zastąpił Nicka Nolte na planie obrazu "Pride and Glory", którego akcja osadzona jest w środowisku policjantów z Nowego Jorku.

W rolach głównych zobaczymy Edwarda Nortona, Colina Farrella i Noah Emmericha. Norton wcieli się w detektywa z wydziału zabójstw. Musi zbadać sprawę prowadzoną przez jego starszego brata (Emmerich). Farrell sportretuje najlepszego przyjaciela postaci granej przez Nortona, policjanta uwikłanego w skandal korupcyjny. Jon Voight zagra głowę rodu oraz szefa detektywów nowojorskiej policji.

W filmie wystąpią również Samantha Morton, Lake Bell, Frank Grillo, Maximiliano Hernández i Shea Whigham.

Obraz powstaje dla wytwórni New Line Cinema. Za kamerą staje Gavin O'Connor, który wraz z Joe Carnahanem napisał scenariusz. Produkcją zajmuje się Greg O'Connor. Zdjęcia trwają w Nowym Jorku.

d32cahx

Scenariusz "Pride and Glory" O'Connor zaczął pisać w 1999 roku, po tym jak zadebiutował produkcją "Tumbleweeds". Jak sam podkreślił, podszedł wraz z bratem dość osobiście do tematu. - Mój ojciec był detektywem w Nowym Jorku i wyrosłem w tym świecie - wyjaśnia reżyser.

Dla O'Connora "Pride and Glory" będzie pierwszą okazją do współpracy z Nortonem i Farrellem. Z Emmerichem spotkał się już wcześniej przy okazji produkcji "Tumbleweeds" i "Miracle".

Jona Voighta można było ostatnio oglądać w produkcji "Jan Paweł II".

d32cahx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d32cahx