Trwa ładowanie...
d37ub6x

Kacper i Emma szukają skarbu

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
"Kacper i Emma szukają skarbu" to norweski film familijny w reżyserii Aurory Gossé i Arneego Lindtnera Næssa. Produkcja opowiada historię tytułowych bohaterów, którzy są najlepszymi przyjaciółmi. Duet wyjeżdża nad może z dziadkiem dziewczynki, gdzie znajdują tajemniczą skrzynię. Jest to kapsuła czasu, która stanie się dla Kacpra i Emmy początkiem ekscytującej przygody. W głównych rolach w produkcji wystąpili między innymi Oliver Dahl, Alba Ørbech-Nilssen, Janne Formoe oraz Markus Tønseth.
d37ub6x
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki

Kacper i Emma szukają skarbu – opis fabuły

Fabuła filmu "Kacper i Emma szukają skarbu" opowiada historię tytułowych bohaterów, którzy pewnego dnia wybierają się nad morze. Inicjatorem wyjazdu jest dziadek Emmy, Jørgen. Przebywając na wakacjach, dzieci korzystają z kąpieli, zbierają muszle na plaży oraz budują zamki z piasku, jednak ich plany zmienia niecodzienne znalezisko. Pewnego dnia Kacper i Emma znajdują tajemniczą skrzynię, która okazuje się być kapsułą czasu z pamiątkami z przeszłości i dołączoną mapą. Tym samym bohaterowie rozpoczynają swoją przygodę, która pomoże im dowiedzieć się więcej o ludziach żyjących na wyspie oraz o tym, jak żyli jej mieszkańcy w przeszłości. Jakiego jeszcze odkrycia dokonają?

Kacper i Emma szukają skarbu – obsada, bohaterowie

Głównymi bohaterami filmu "Kacper i Emma szukają skarbu" są tytułowe dzieci, w których role wcielili się Oliver Dahl oraz Alba Ørbech-Nilssen. W oryginalnej wersji językowej Kacper i Emma noszą imiona Karsten oraz Petra. Oprócz nich w produkcji pojawia się kilku bohaterów drugoplanowych. W obsadzie filmu "Kacper i Emma szukają skarbu" wystąpili również:

 • Anna Celine Bredal jako Siri;
 • Janne Formoe jako Maria;
 • Markus Tønseth jako Harald;
 • Ivar Nørve jako Morfar;
 • Hilde Lyrån jako Hilde;
 • Porfirio Gutierrez jako Bøhler;
 • Sigrun Enge jako Esther.

Kacper i Emma szukają skarbu – polski dubbing

W role głównych bohaterów produkcji "Kacper i Emma szukają skarbu" z polskim dubbingiem wcielili się odpowiednio Jan Pisera oraz Daria Derda. Za dialogi w języku polskim odpowiadała Dominika Waśkowska, natomiast reżyserią zajmowała się Dorota Bień. Była ona jednocześnie kierownikiem produkcji. Polski dubbing filmu "Kacper i Emma szukają skarbu" powstał z inicjatywy Studia Nagrań Dora. W obsadzie polskiej wersji filmu "Kacper i Emma szukają skarbu" usłyszymy też następujących aktorów:

 • Leszek Filipowicz jako dziadek;
 • Mikołaj Klimek jako Harald i Bohler;
 • Joanna Domańska jako Hilda i Vigdis;
 • Hanna Chojnacka-Gościniak jako Ester i Panna Królik;
 • Dominika Waśkowska jako Maria;
 • Maria Pisera jako Siri;
 • Roch Siemianowski jako Alfreed i Lwiątko.

Kacper i Emma szukają skarbu – produkcja

Za reżyserię filmu "Kacper i Emma szukają skarbu" odpowiadają Aurora Gossé oraz Arne Lindtner Næss. Współpracowali oni już przy okazji poprzedniego filmu z serii, "Kacper i Emma w teatrze". Scenariusz filmu "Kacper i Emma szukają skarbu" stworzyła Birgitte Bratseth. Za produkcję obrazu odpowiedzialni byli Silje Hopland Eik, Dyveke Bjørkly Graver, Sofie Wanting Hassing oraz Tina Winholt. Muzykę z filmu "Kacper i Emma szukają skarbu" stworzył Lars Kilevold. Kinematografia to dzieło Martona Miklauzica, a kostiumy zaprojektowała i stworzyła Marie Nesset.

Kacper i Emma szukają skarbu – premiera

Premiera filmu "Kacper i Emma szukają skarbu" odbyła się 10 sierpnia 2018 roku w Norwegii. Oryginalnie obraz został zatytułowany "Karsten og Petra på skattejakt". W lutym kolejnego roku obraz trafił na duży ekran w Estonii, a w maju w Holandii. Polska premiera filmu "Kacper i Emma szukają skarbu" miała miejsce 1 marca 2019 roku. Zwiastun filmu "Kacper i Emma szukają skarbu" został udostępniony kilkanaście tygodni wcześniej, 4 grudnia 2018 roku.

Kacper i Emma szukają skarbu
Tytuł oryginalny

Karsten og Petra på skattejakt

Gatunek

Familijny

Kraj produkcji

Norwegia

Rok produkcji

2018

Data światowej premiery

10.08.2018

Data polskiej premiery

01.03.2019

Czas trwania

74 min.

Reżyser
Muzyka
Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d37ub6x
d37ub6x
d37ub6x