Trwa ładowanie...
d1gfcde

Karolina Borkowska

Najnowsze informacje
2.9
(82 głosy)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Warszawa

Filmografia:
d1gfcde

Jedna z bardziej znanych, polskich gwiazd młodego pokolenia. Mimo stosunkowo niewielkiego dorobku aktorskiego, jako odtwórczyni ról w głośnych serialach (Agnieszka Walicka z „Na dobre i na złe”, Dominika Hudziak z „Pierwszej miłości”) i bohaterka rozbieranych sesji zdjęciowych, jest postacią rozpoznawalną i popularną, często goszczącą na łamach tabloidowych mediów.

Urodziła się 23 marca 1983 roku w Warszawie w rodzinie o aktorskiej tradycji – jej ojcem jest bowiem Jacek Borkowski, szerzej znany jako wieloletni odtwórca roli Piotra Rafalskiego w telenoweli „Klan”. Jako córka aktora, w dzieciństwie często towarzyszyła tacie podczas prób w teatrze i zdjęć na planie filmowym. W końcu sama trafiła przed kamerę, biorąc udział w spektaklach Teatru TV: „Spotkanie nad morzem” (1995), „Na razie w porządku, mamo!” (1994), czy „Zwariowana telewizja” (1995) oraz współprowadząc program „Polskie ABC” w Telewizji Polonia (1993-97).

* Zanim ukończyła studium teatralne przy Państwowym Teatrze Żydowskim w Warszawie (2005), zdobyła popularność jako jedna z drugoplanowych gwiazd, bijącego rekordy popularności serialu „Na dobre i na złe”, gdzie w latach 1999-2005 kreowała postać Agnieszki Walickiej – krnąbrnej i zbuntowanej córki Brunona (Krzysztof Pieczyński) i Elżbiety (Ewa Skibińska), siostry Pawła (Jan Prosiński) i pierwszej dziewczyny Tomka (Bartosz Obuchowicz).*

Współpraca Borkowskiej z tą telenowelą była najbardziej intensywna przez pierwsze cztery lata emisji serialu, w latach 1999-2003, później grana przez nią postać powoli zanikała, jednak to wystarczyło, by stać się gwiazdą.

Z „Na dobre i na złe” trafiła na plan kolejnej telenoweli – „Pierwsza miłość”, gdzie miała okazję nie tylko spotkać się ze swoją, niegdysiejszą serialową mamą, Ewą Skibińską, ale również z ojcem, Jackiem Borkowskim. Była związana z tą produkcją w 2007 roku, kreując postać Dominiki Hudziak, tancerki erotycznej w night – clubie. Charakter granej postaci, niewątpliwa uroda młodej gwiazdy, dwie rozbierane sesje dla magazynów „CKM” i „Playboy”, jak również wizualna metamorfoza Borkowskiej (blond włosy) sprawiły, że z czasem wyrosła na jedną z najbardziej seksownych i uwodzicielskich gwiazd polskiego show-biznesu.

Poza rolami w wymienionych wyżej serialach, w 2005 roku wzięła gościnny udział w „Biurze kryminalnym”. W tym samym roku, przez krótki okres współprowadziła, razem z Maciejem Miecznikowskim, teleturniej dla młodzieży „Dajmy im szkołę” w TVP 2.

Zanim zaczęła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Warszawskim (2003-2008), zdobywała doświadczenie w zawodzie, pisząc dla „Warsaw Point” i „Świata Seriali” (2002-2003). Już jako studentka współpracowała z telewizyjną „Panoramą”, jako researcher.

Od 6 lat działa w branży public relations. Pierwsze kroki stawiała w GG Network, gdzie opracowała i wprowadziła w życie ogólnopolską kampanię GG z Policją „Stop przemocy w szkołach”. Kolejne lata spędziła w agencji Multi Communications, a od stycznia 2011 założyła własną agencję pr – Public Dialog. Często prowadzi okolicznościowe imprezy. Znana jest z udziału w rajdach starych samochodów. Lubi jeździć na nartach i grać w tenisa.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1gfcde
d1gfcde
d1gfcde