Trwa ładowanie...
20-11-2006 11:43

Katarzyna Figura spełniła marzenie

Katarzyna Figura spełniła marzenie
d8xstpv
d8xstpv

Katarzyna Figura, ambasador fundacji "Mam Marzenie", spełniła w niedzielę we Wrocławiu życzenie małego Patryka. Chory na białaczkę chłopiec dostał odaktorki kamerę cyfrową.

Katarzyna Figura od trzech lat działa w fundacji "Mam Marzenie" jako jej ambasador. W niedzielę we Wrocławiu wręczyła 9-letniemu Patrykowi Wojtuściszynowi kamerę cyfrową. "Będę mógł sfilmować komunię brata. A najbardziej chciałbym filmować mecze piłkarskie" - powiedział w rozmowie z PAP Patryk.

Figura przyjechała do Wrocławia ze swoim spektaklem pt:" Badania terenowe nad ukraińskim seksem" w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej. Na niedzielnym spotkaniu z dziennikarzami aktorka opowiadał m.in. o swojej działalności w fundacji i o dalszych planach artystycznych.

d8xstpv

"Znane nazwisko często ułatwia załatwianie różnych rzeczy i jest ze wszystkim znacznie prościej. A dla mnie pomaganie innym to po prostu imperatyw moralny" - powiedziała Figura.

Fundacja "Mam marzenie" powstała w Krakowie w 2003 r. Jej wolontariusze zajmują się spełnianiem marzeń dzieci cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. We wrocławskim oddziale fundacji pracuje 30 osób. Udało się im spełnić dotąd marzenia 63 ciężko chorych dzieci. KATARZYNA FIGURA W NASZEJ GALERII ZDJĘĆ

d8xstpv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d8xstpv