Trwa ładowanie...

Katarzyna Warnke opowiada o namiętności i zbrodni w filmie "Ach śpij kochanie". Premiera już 20 października [WIDEO]

- Bardzo przeżyłam kręcenie sceny miłosnej z kochankiem, kiedy do pokoju wchodzi mąż bohaterki. Myślę, że ona była również dramatyczna dla Andrzeja Chyry, bo zrozumiałam, jak bardzo skomplikowana jest ta sytuacja. Przynajmniej ta wymyślona przez nas - opowiada Katarzyna Warnke, odtwórczyni roli Heleny w niezwykłym kryminale "Ach śpij kochanie".

Share
d1irm3x

W wywiadzie udzielonym na planie filmu Katarzyna Warnke opowiedziała o swojej bohaterce, jej mężu granym przez Andrzeja Chyrę oraz złożonych charakterach tych postaci. Dowiadujemy się również, że jeden z aktorów występujących w filmie, jako młody chłopak widział na własne oczy seryjnego mordercę, o którym opowiada "Ach śpij kochanie".

W "Ach śpij kochanie" młody i ambitny śledczy musi stawić czoła swym największym lękom, by doprowadzić przed oblicze sprawiedliwości jednego z największych polskich zbrodniarzy XX wieku. Perfidny seryjny morderca (Andrzej Chyra), który dzięki pieniądzom zabitych stał się symbolem szyku i elegancji, przez lata kpiąc sobie ze skorumpowanego systemu. Niewinność i naiwność kontra zło, które uwodzi i sprawia, że człowiek zapomina o dawnych ideałach. Pojedynek dwóch silnych osobowości z gatunkową woltą, jakiej w polskim kinie jeszcze nie było.

Monolith Films przedstawia "Ach śpij kochanie", nakręcony na skrzyżowaniu dreszczowca i klasycznego czarnego kryminału film, który sięga do najgłębszych tajemnic Polskiej Republiki Ludowej, by opowiedzieć poruszającą i wstrząsającą historię, z którą utożsamić może się każdy widz, niezależnie od wieku, płci i poglądów. Po wyjściu z kina zupełnie inaczej spojrzycie na otaczającą rzeczywistość.

d1irm3x

Projekt "Ach śpij kochanie" został powołany do życia przez zespół doświadczonych profesjonalistów polskiej branży filmowej, którzy wspólnymi siłami odtworzyli piękno i tajemniczość Krakowa lat 50. XX wieku, by opowiedzieć widzom nieprawdopodobną historię opartą na faktach. Producentami filmu zostali Wojciech Pałys, Jacek Kulczycki i Magdalena Zimecka ze Studia Produkcyjnego Orka, Mariusz Łukomski z Monolith Films, a także Krzysztof Lang, który również "Ach śpij kochanie" wyreżyserował. W skład ekipy realizacyjnej weszli wielokrotnie doceniani w Polsce i zagranicą specjaliści. Za zdjęcia odpowiadał Adam Sikora, laureat Polskiej Nagrody Filmowej "Orzeł" za "Cztery noce z Anną" Jerzego Skolimowskiego, a także nagrody Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za "Essential Killing" tego samego reżysera. Scenografią zajęła się Ewa Skoczkowska, laureatka prestiżowej amerykańskiej nagrody Emmy za pracę przy "Hindenburg: Titanic of the Skies" Seana Grundy’ego.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe
d1irm3x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1irm3x
d1irm3x