Trwa ładowanie...
15-02-2007 19:56

Kazachstan będzie naprawiał efekty "Borata"

Kazachstan będzie naprawiał efekty "Borata"Źródło: AP
d1ltdje
d1ltdje

Władze Kazachstanu po tygodniach obrad zadecydowały, jak odzyskać zszargany ich zdaniem wizerunek swojego kraju. Szkody w imagu poczynione przez komedię Sachy Barona Cohena „Borat” naprawi… specjalna komisja!

W Kazachstanie powstały specjalne służby informacyjne, których zadaniem będzie odbudowa wizerunku państwa naruszonego przez komedię "Borat".

Po miesiącach debatowania nad problemem kazachskie Ministerstwo Spraw ZagranicznychSpraw Zagranicznych powołało specjalny komitet informacji międzynarodowej, który będzie pracował nad poprawą wizerunku Kazachstanu na świecie.

Tymczasem Sacha Baron Cohen, wbrew wcześniejszym oświadczeniom zapowiedział, że planuje powrócić do postaci Borata. Aktor pracuje obecnie nad nowym filmem, w którym wciela się w postać Bruna, austriackiego homoseksualistę zafascynowanego światem mody. Po zakończeniu projektu Cohen ma zamiar zrealizować sequel hitu "Borat: Podpatrzone w Ameryce, aby Kazachstan rósł w siłę, a ludzie żyli dostatniej".

d1ltdje

Postać Kazachskiego reportera Borata Sagdiyeva stała się podstawą międzynarodowego skandalu. Władze Kazachstanu były oburzone na „Borata”. Gdy film pojawił się w kinach prezydent skrytykowały komika za to, że przedstawia kraj jako pełen zabobonów, kazirodztwa, politycznych represji i dyskryminacji religijnych.

Pod naporem krytyki głowa państwa Kazachów zmieniła swoje stanowisko. Zresztą przyczyn jego zmiany było więcej.

Od premiery „Borata” ilość wykupywanych wycieczek do Kazachstanu znacznie wzrosła, a tamtejsze hotele zaczęły zapełniać się gośćmi. Sacha Baron Cohen dokonał więc sztuki, która władzom wyszydzonego przez niego kraju nie udawała się od bardzo dawna. Świat usłyszał o Kazachstanie.

d1ltdje
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ltdje

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj