Trwa ładowanie...
09-10-2009 13:31

Kino z Krakowa najlepsze w Europie

Kino z Krakowa najlepsze w Europie
drhc15q
drhc15q

Kino pod Baranami zostało nagrodzone przez sieć kin europejskich Europa Cinemas za najlepszy program.

Kino pod Baranami należy do sieci Europa Cinemas od 1996 r. W sieci, działającej w ramach programu Unii Europejskiej MEDIA, jest 750 kin w 43 krajach.

Nagroda zostanie wręczona podczas konferencji Europa Cinemas, która w tym roku odbędzie się w Warszawie. Ceremonia wręczenia nagród będzie miała miejsce w piątek, 20 listopada, o godz. 21.30 w warszawskim kinie Muranów.

Nagroda to wyróżnienie za rok 2008, ale także uhonorowanie całej dotychczasowej działalności Kina Pod Baranami. Od początku prezentuje ono ambitny program i daje pierwszeństwo filmom europejskim.

Promuje kino autorskie, oryginalne, ambitne. Co roku gości w swoich salach festiwale filmowe, m.in. Krakowski Festiwal Filmowy czy Unsound Festival oraz liczne przeglądy kinematografii z Europy i świata. Kino prezentuje też filmy dokumentalne, krótkometrażowe, animowane, eksperymentalne, a także filmy komórkowe oraz video-art.

drhc15q

Kino Pod Baranami jest organizatorem Festiwalu Filmu Niemego, jego 11. edycja odbędzie się w grudniu 2009 r.

Dba też o młodych widzów. Już trzy razy zostało docenione przez rodziców najmłodszych widzów i uhonorowane tytułem Miejsca Przyjaznego Maluchom. Współpracuje ze Stowarzyszeniem Nowe Horyzonty przy realizacji programu edukacyjnego dla szkół. W zajęciach akademii filmowej uczestniczy ponad 1600 uczniów z województwa małopolskiego.

drhc15q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
drhc15q