Trwa ładowanie...
d37wups

Kobieta, która pragnęła mężczyzny

Najnowsze informacje
3.0
(25 głosów)
Oceń:
d37wups
Share
Zdjęcie

"Kobieta, która pragnęła mężczyzny" to erotyczny dramat z Marcinem Dorocińskim i duńską aktorką, Sonją Richter w rolach głównych. Opowieść o świecie kobiecych fantazji i erotycznych pragnień. Bohaterką jest młoda Dunka - uznana artystka, fotograf mody, żyjąca wciąż na walizkach, między kolejnymi sesjami na całym świecie.

Spotkany przypadkowo w Paryżu mężczyzna (Marcin Dorociński) budzi w niej niezwykle silną namiętność. Intensywność tego romansu sprawia, że sens całego jej dotychczasowego życia staje pod znakiem zapytania. Niezwykle śmiałe sceny erotyczne przywołują na myśl Intymność Patrice’a Chereau i Ostatnie tango w Paryżu Bertolucciego. Jednak w Kobiecie, która pragnęła mężczyzny to Warszawa jest miejscem seksualnej obsesji bohaterów.

Za przedsięwzięcie odpowiada legendarny duński producent Ib Tardini, twórca m.in. Włoskiego dla początkujących. Ze strony polskiej producentem jest Zentropa Polska, oddział słynnej duńskiej firmy produkcyjnej, odpowiedzialnej m.in. za filmy Larsa von Triera.

Kobieta, która pragnęła mężczyzny
Tytuł oryginalny

Kvinden der dromte om en mand

Gatunek

dramat, erotyk

Kraj produkcji

Francja

Rok produkcji

2010

Data światowej premiery

17.06.2011

Czas trwania

100 min.

Obsada
d37wups

Podziel się opinią

Share
d37wups
d37wups
d37wups
d37wups