Trwa ładowanie...
22-03-2006 10:40

'Kod Leonadra da Vinci dla nastolatków' w rękach wytwórni Warner Bros.

'Kod Leonadra da Vinci dla nastolatków' w rękach wytwórni Warner Bros.
d4lmume
d4lmume

Scholastic sprzedaje wytwórni Warner Bros. Pictures prawa do filmu powieści detektywistycznej Chasing Vermeer, znajdującej się na liście bestsellerów 'The New York Timesa'

Nowy Jork, 15 czerwca – Scholastic, największy na świecie wydawca i dystrybutor książek dla dzieci, ogłosił dziś, że wytwórnia Warner Bros. Pictures nabyła prawa do nakręcenia filmu na podstawie bestsellerowej powieści detektywistycznej z listy 'The New York Timesa', Chasing Vermeer. W imieniu Scholastica negocjacje przeprowadził Stephen Moore z The Paul Kohner Agency.

Książka ta, którą 'Newsweek' określił jako Kod Leonadra da Vinci dla nastolatków, wyszła spod pióra debiutanckiej autorki, Blue Balliet, i została zilustrowana przez Bretta Helquista, autora ilustracji bestsellerowej Serii niefortunnych zdarzeń Lemony Snicketa. Powieść Chasing Vermeer zdobyła ogromne uznanie 'The New York Timesa', który określił ją jako: …pełną napięcia, ekscytującą, czarującą i niespodziewanie wzruszającą, zaś 'Chicago Tribune' uznał ją za: …wyjątkowo wciągającą powieść dla dorosłych i dzieci (…) niezwykłą ucztę literacką”.

Źródła sukcesu tej książki sięgają 2003 roku, kiedy to na targach książki we Frankfurcie Scholastic sprzedał 10 praw pierwokupu wielkim wydawnictwom na całym świecie, co było ogromnym wyróżnieniem dla powieści, która jeszcze nawet nie została wydana i której autorem była debiutantka. Wiosną 2004 roku zaczęły napływać prośby od niezależnych wydawców i bibliotekarzy o spotkania z autorką, co spowodowało, że Scholastic postanowił przesunąć termin wydania książki na maj, czyli o pełen miesiąc wcześniej, niż to planowano. Następnie Scholastic zorganizował promocję, podczas której Blue Balliet odwiedziła wiele szkół, bibliotek i księgarni. Entuzjazm rósł coraz bardziej. Podczas kolejnej trasy pojawiły się artykuły w krajowych i lokalnych mediach. Wkrótce potem powieść Chasing Vermeer trafiła na listę bestsellerów 'New York Timesa'.

Barbara Marcus, prezes wydawnictwa Scholastic Books, powiedziała: „Chasing Vermeer to pełna wyobraźni powieść kryminalna, odpowiednia dla czytelników w każdym wieku. Blue Balliet z powodzeniem stworzyła intrygujący świat, który inspiruje dorosłych i dzieci do zadawania pytań dotyczących życia i sztuki. Z wielką radością obserwujemy rosnące powodzenie tej książki, która trafia na wszelkie listy bestsellerów, i bardzo się cieszymy że wytwórnia Warner Bros. nabyła prawa do przeniesienia przygód Caldera i Petry na wielki ekran”.

d4lmume

Chhsing Vermeer to zagadka owiana tajemnicą w sztafażu powieści przygodowej, prawdziwe dzieło sztuki. Pełna zaszyfrowanych listów i zagadek, zawiera tajny przekaz, umiejętnie ukryty w hipnotyzujących ilustracjach Bretta Helquista. Kiedy Petra Andalee i Calder Pillay spotykają się, następuje seria dziwnych wydarzeń: pozornie niepowiązane ze sobą wydarzenia zaczynają mieć ze sobą związek, pojawia się ekscentryczna, starsza pani, która dąży do kontaktu z parą bohaterów, znika bezcenny obraz Vermeera. Dwójka przyjaciół trafia w sam środek międzynarodowego skandalu w świecie sztuki, w którym nikt nie jest wolny od podejrzeń. Petra i Calder krok po kroku zagłębiając się w tajemniczy labirynt muszą korzystać z potęgi swej intuicji, umiejętności rozwiązywania problemów i wiedzy o Vermeerze. Czy uda im się rozwiązać zagadkę, wobec której bezradna okazała się nawet FBI?

Ksiązka ukazała się na polskim rynku w maju 2005 roku nakładem Wydawnictwa Egmont Polska.

d4lmume
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4lmume