Trwa ładowanie...
dh1irfa

Kokainowa matka chrzestna

Najnowsze informacje
5.0
(1 głos)
Oceń:
dh1irfa
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki

"Kokainowa matka chrzestna" to amerykański dramat biograficzny wyreżyserowany przez Guillermo Navarro ze scenariuszem Davida McKenny. W roli Griseldy Blanco nazywanej Kokainową matką chrzestną wystąpiła Catherine Zeta-Jones.

Kokainowa matka chrzestna – opis fabuły

Dramat "Kokainowa matka chrzestna" opowiada o losach Griseldy Blanco, która zajmowała się handlem kokainą od lat 70. XX wieku. Była członkinią tzw. Kartelu z Madelin, jednak musiała się w późniejszym okresie przed nimi ukrywać.

W filmie poznajemy Blanco w wieku 17 lat, kiedy opuszcza rodzinną Kolumbię i wyrusza na podbój Stanów Zjednoczonych. Razem z pierwszym mężem Carlosem przeprowadza się do Miami. Griselda jest jedną z tzw. Kokainowych Kowbojów. Za jej sprawą dokonano ponad 200 egzekucji.

Film biograficzny "Kokainowa matka chrzestna" kończy się wraz ze śmiercią głównej bohaterki w 2012 roku.

Dlaczego Griselda Blanco musiała zginąć? Komu wyrządziła największą krzywdą? Jakie były jej pobudki do czynienia zła?

"Kokainowa matka chrzestna" to ciekawa propozycja na wieczór, która ma w sobie niezaprzeczalny czar, który wokół postaci stworzyła Catherine Zeta-Jones.

Kokainowa matka chrzestna – ciekawostki

  • Reżyserem filmu "Kokainowa matka chrzestna" jest Guillermo Navarro, znany operator filmowy, który zdobył Oscara za najlepsze zdjęcia do obrazu "Labirynt fauna" (2006). Jako reżyser stanął za kamerą niektórych odcinków takich seriali jak: "The Bridge: Na granicy", "Hannibal", "Narcos" czy "Luke Cage";
  • Scenariusz do filmu "Kokainowa matka chrzestna" napisał David McKenna, który był odpowiedzialny za teksty do takich produkcji jak: "Więzień nienawiści" (1998), "Dorwać Cartera" (2000) oraz "Blow" (2001);
  • Rolę Griseldy Blanco chciała odegrać Jennifer Lopez;
  • Griselda Blanco była nazywana nie tylko Kokainową matką chrzestną, ale również Czarną wdową, Damą Mafii oraz La Madriną;
  • Griselda Blanco próbowała porwać Johna Fitzgeralda Kennedy'ego Jr.;
  • Film "Kokainowa matka chrzestna" był nominowany do nagród filmowych Leo w czterech kategoriach: Najlepszy film TV, Najlepsza Produkcja TV, Najlepsze kostiumy, Najlepszy casting.
Kokainowa matka chrzestna
Tytuł oryginalny

Cocaine godmother

Gatunek

Biograficzny, Dramat

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2017

Data światowej premiery

20.01.2018

Czas trwania

100 min.

Reżyser
Scenarzysta
Operator
Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dh1irfa
dh1irfa
dh1irfa