Trwa ładowanie...
d4n94gm
Aktualności

Kolejny rekord "Paranormal Activity"

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kolejny rekord "Paranormal Activity"
(Paramount Pictures)
d4n94gm

Horror "Paranormal Activity" najpierw pobił ustanowiony przez "The Blair Witch Project" rekord finansowy, a teraz okazał się najbardziej dochodowym filmem w kategorii dla dorosłych.

Dzieło w reżyserii Orena Peliego kosztowało 15 tysięcy dolarów, tymczasem w 7. tygodniu od premiery zarobiło już ponad 100 milionów. Tym samym jest to najbardziej kasowy film w kategorii R, czyli dla osób powyżej 16. roku zycia (młodsi mogą pojawić się w kinie tylko pod opieką dorosłego).

Główni bohaterowie "Paranormal Activity" to dwójka młodych ludzi, którzy podejrzewają, że ich dom nawiedzony jest przez złego ducha. Aby to sprawdzić, instalują kamerę wideo, która nagrywa wszystko podczas gdy oni śpią.

d4n94gm

- Jestem zaskoczony sukcesem - wyjawił twórca. - Ten film był czystym szaleństwem i tak samo traktuje zamieszanie wokół niego. Ludzie mówią, że to pierwszy horror, który ich naprawdę przeraził. Lęk przed tym, co się dzieje, gdy śpimy jest pierwotny.

Wytwórnia Paramount zainwestowała w promocję niespełna 10 milionów dolarów. W pierwszy weekend, niezależny projekt wyświetlany był w USA w zaledwie 12 kinach, obecnie ich liczba jest bliska 2 tysiącom.

Naturalnie rozpoczęto już rozmowy o sequelu.

Do polskich kin "Paranormal Activity" trafi 20 listopada.

d4n94gm

Podziel się opinią

Share
d4n94gm
d4n94gm