Trwa ładowanie...
df1x8xx

''Kongres'': Zobacz plakat wyjątkowej adaptacji prozy Stanisława Lema [foto]

Plakat stworzyło Studio BX znane z realizacji oprawy graficznej, logotypów, czy trailerów dla gier "Wiedźmin 2", "Anomaly",
Share
''Kongres'': Zobacz plakat wyjątkowej adaptacji prozy Stanisława Lema [foto]
Źródło: Gutek Film
df1x8xx

Prezentujemy polski plakat filmu *"Kongres", wizjonerskiej adaptacji "Kongresu futurologicznego" Stanisława Lema w reżyseriiAriego Folmana, twórcy głośnego, nominowanego do Oscara filmu "Walc z Baszirem".*

Plakat powstał w oparciu o jedną z kluczowych w filmie scen, w której Robin Wright (grana przez Robin Wright) zostaje poddana skanowaniu, w wyniku którego powstanie jej cyfrowa kopia zdolna do zastępowania aktorki na planie dowolnego filmu. "Cyberpunk 2077". Polski projekt bardzo spodobał się Ariemu Folmanowi, reżyserowi "Kongresu".

W roli głównej w jego filmie występuje wspomniana Robin Wright, której partnerują Harvey Keitel, Paul Giamatti i Jon Hamm. Za stronę wizualną "Kongresu" odpowiada wybitny polski operator Michał Englert, a brawurowe sekwencje animowane w filmie zrealizowało m.in. polskie Orange Studio.

df1x8xx

W "Kongresie" zacierają się granice między rzeczywistością i fikcją: słynna aktorka Robin Wright, gra tu samą siebie. Mieszka z dwójką dorastających dzieci na rancho, z dala od cywilizacji, kiedy wielkie hollywoodzkie studio zwraca się do niej z niezwykłą propozycją. Wright może zostać "zeskanowana" dzięki zaawansowanej technologii cyfrowej, osiągając w każdym kolejnym filmie wieczną młodość. Od tej pory wszystkie jej role zagra wirtualna kopia. Decyzja, którą podejmuje kobieta, by móc dysponować nieograniczonym czasem dla najbliższych, okazuje się początkiem jej podróży przez świat przyszłości, w którym potężne studia filmowe i koncerny farmaceutyczne oferują totalne formy rozrywki, manipulując ludzką świadomością.

"Kongres" to film nowatorski i odważny, pełen pomysłów ukazujących w krzywym zwierciadle świat nieograniczonych możliwości technologicznych, które już wkrótce mogą wyznaczyć granice naszej wolności i dyktować pragnienia.

Film wejdzie na ekrany polskich kin 13 września.

df1x8xx

Podziel się opinią

Share
df1x8xx
df1x8xx