Trwa ładowanie...

Kora i jej filmowa kariera. W jakich produkcjach pojawiła się wokalistka Maanam?

Śmierć Kory poruszyła całą Polskę. My przypominamy filmy jakie powstały na przestrzeni lat, gdzie również można zobaczyć wokalistkę zespołu Maanam.

Kora i jej filmowa kariera. W jakich produkcjach pojawiła się wokalistka Maanam?Źródło: Facebook.com
d3qo34l
d3qo34l

Głos Kory w „Iniemamocni”

Iniemamocni” to popularna animacja Disneya, w której możemy usłyszeć głos Kory. W bajce o emerytowanych superbohaterach Kora użyczyła głosu charyzmatycznej Ednie – projektantce mody o międzynarodowej sławie, która zajmowała się szyciem kostiumów dla superbohaterów.
„Pierwszy raz w życiu biorę udział w takiej produkcji i widzę, jak to jest ważne” – mówiła Kora o swoim dubbingowym debiucie. „My, którzy podkładamy głos, przekazujemy postaciom animowanym cząstkę naszej energii i osobowości. I to jest dla mnie cud stwarzania”.
Edna Mode i Kora powróciły później w drugiej części „Iniemamocnych”

„Maanam być pięknie” i czterdzieści lat historii zespołu Maanam

„Maanam być pięknie” w reżyserii Wojciecha Mosiejczuka to opowieść o całej historii zespołu – od pierwszych wspólnych koncertów Marka Jackowskiego i Milo Kurtisa, aż po ostatni studyjny album zespołu Maanam. W filmie znajdziemy unikalne wypowiedzi Kory, Johna Portera, Kamila Sipowicza, Wojciecha Manna i Marka Niedźwieckiego. Całość utkana jest z wyjątkowych materiałów archiwalnych i przedstawia niesamowitą historię rockowej rewolucji. „Maanam być pięknie” oddaje ducha wyjątkowych relacji panujących między muzykami i pokazuje nam jak wyglądało prawdziwe życie zespołu.

„Czuję się świetnie” fabularyzowany dokument z analizą tekstów piosenek Kory.

Ten fabularyzowany dokument w reżyserii Waldermara Szarka to świetny film muzyczny z przebojami zespołu Maanam w tle. Zrealizowany w 1983 roku, u szczytu popularności Kory i Maanamu trafnie przenosi nas w czasie, ku młodzieżowej subkulturze lat osiemdziesiątych. Osią filmu jest konferencja prasowa prowadzona przez specjalistę od muzyki rockowej – Dariusza Michalskiego. Kamera śledzi także bójkę wśród fanów Maanam podczas jednego z koncertów, rozdawanie autografów i lekcję języka polskiego w szkole podczas której analizowane są teksty Kory.

„Koncert” film, który przeniesie nas w lata osiemdziesiąte.

Ten film dokumentalny to rejestracja łódzkiego festiwalu Rockowisko ’81. Michał Tarkowski razem z Waldemarem Szarakiem przenoszą nas w rockowe lata osiemdziesiąte wypełnione między innymi piosenkami Maanamu, TSA i Republiki.

Niewielkie filmowe role Kory.

Wokalistka zespołu Maanam pojawiła się również w kilku produkcjach fabularnych. Zagrała niewielkie role w filmie „Wielka majówka” i „Przystań”.

d3qo34l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3qo34l