WP

Kora i jej filmowa kariera. W jakich produkcjach pojawiła się wokalistka Maanam?

Śmierć Kory poruszyła całą Polskę. My przypominamy filmy jakie powstały na przestrzeni lat, gdzie również można zobaczyć wokalistkę zespołu Maanam.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kora i jej filmowa kariera. W jakich produkcjach pojawiła się wokalistka Maanam?
(Facebook.com)
WP

Głos Kory w „Iniemamocni”

Iniemamocni” to popularna animacja Disneya, w której możemy usłyszeć głos Kory. W bajce o emerytowanych superbohaterach Kora użyczyła głosu charyzmatycznej Ednie – projektantce mody o międzynarodowej sławie, która zajmowała się szyciem kostiumów dla superbohaterów.
„Pierwszy raz w życiu biorę udział w takiej produkcji i widzę, jak to jest ważne” – mówiła Kora o swoim dubbingowym debiucie. „My, którzy podkładamy głos, przekazujemy postaciom animowanym cząstkę naszej energii i osobowości. I to jest dla mnie cud stwarzania”.
Edna Mode i Kora powróciły później w drugiej części „Iniemamocnych”

WP

„Maanam być pięknie” i czterdzieści lat historii zespołu Maanam

„Maanam być pięknie” w reżyserii Wojciecha Mosiejczuka to opowieść o całej historii zespołu – od pierwszych wspólnych koncertów Marka Jackowskiego i Milo Kurtisa, aż po ostatni studyjny album zespołu Maanam. W filmie znajdziemy unikalne wypowiedzi Kory, Johna Portera, Kamila Sipowicza, Wojciecha Manna i Marka Niedźwieckiego. Całość utkana jest z wyjątkowych materiałów archiwalnych i przedstawia niesamowitą historię rockowej rewolucji. „Maanam być pięknie” oddaje ducha wyjątkowych relacji panujących między muzykami i pokazuje nam jak wyglądało prawdziwe życie zespołu.

„Czuję się świetnie” fabularyzowany dokument z analizą tekstów piosenek Kory.

WP

Ten fabularyzowany dokument w reżyserii Waldermara Szarka to świetny film muzyczny z przebojami zespołu Maanam w tle. Zrealizowany w 1983 roku, u szczytu popularności Kory i Maanamu trafnie przenosi nas w czasie, ku młodzieżowej subkulturze lat osiemdziesiątych. Osią filmu jest konferencja prasowa prowadzona przez specjalistę od muzyki rockowej – Dariusza Michalskiego. Kamera śledzi także bójkę wśród fanów Maanam podczas jednego z koncertów, rozdawanie autografów i lekcję języka polskiego w szkole podczas której analizowane są teksty Kory.

„Koncert” film, który przeniesie nas w lata osiemdziesiąte.

Ten film dokumentalny to rejestracja łódzkiego festiwalu Rockowisko ’81. Michał Tarkowski razem z Waldemarem Szarakiem przenoszą nas w rockowe lata osiemdziesiąte wypełnione między innymi piosenkami Maanamu, TSA i Republiki.

Niewielkie filmowe role Kory.

WP

Wokalistka zespołu Maanam pojawiła się również w kilku produkcjach fabularnych. Zagrała niewielkie role w filmie „Wielka majówka” i „Przystań”.

Polub WP Film
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP