Trwa ładowanie...
dbm8v21

"Kraina lodu 2" zarobiła ponad miliard dolarów! Wielki sukces Disneya

"Kraina lodu 2" osiągnęła ogromny sukces finansowy. Jest szóstym filmem Disneya, który w tym roku zarobił ponad miliard dolarów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Kraina lodu 2" zarobiła ponad miliard dolarów! Wielki sukces Disneya
"Kraina lodu 2" zarobiła ponad miliard dolarów! Wielki sukces Disneya (Materiały prasowe)
dbm8v21

"Kraina lodu 2" zarobiła ponad miliard dolarów!

Tego typu sukces finansowy nie zdarza się zbyt często. Barierę miliarda dolarów dotychczas przekroczyły "Avengers: Koniec gry", "Aladyn", "Toy Story 4", "Król Lew" i "Kapitan Marvel". "Kraina lodu 2" jest trzecią animacją Disneya, której udało się tego dokonać.

Na ten moment "Kraina lodu 2" jest siódmym najbardziej dochodowym filmem animowanym wszech czasów. W grudniu Disney przekroczył 10 mld dolarów zysku w 2019 roku. Warto zaznaczyć, że na swoją premierę czekają jeszcze"Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie". "Kraina lodu 2" w Stanach Zjednoczonych zarobiła 367 mln dolarów, natomiast na świecie ponad 600 mln.

dbm8v21

"Kraina lodu 2". O czym jest film?

"Kraina lodu II" to sequel jednej z najpopularniejszych animacji komputerowych Disneya "Kraina lodu" z 2013 roku. Głosu postaciom ponownie użyczają Idina Menzel, Kristen Bell, Jonathan Groff, Josh Gad i Santino Fontana.

Akcja animacji przygodowej Disneya "Kraina lodu II" rozgrywa się po wydarzeniach zaprezentowanych w pierwszej części bajki. Tym razem na bohaterów czekają zupełnie nowe przygody. Anna, Elza, Kristoff i Olaf wyruszą w podróż, by dowiedzieć się czegoś o historii królestwa. Dzięki temu widzowie poznają lepiej losy rodziców księżniczek.

ZOBACZ TAKŻE: "Kraina lodu 2": zwiastun z nową piosenką

dbm8v21

Podziel się opinią

Share

dbm8v21

dbm8v21