Trwa ładowanie...
Megafon.pl
08-12-2016 07:40

"Królewicz Olch" jedzie na Slamdance

Najnowszy film Kuby Czekaja ("Baby Bump") zostanie zaprezentowany na festiwalu Slamdance.

Share
"Królewicz Olch" jedzie na Slamdance Źródło: Materiały prasowe
d1l2d6i

"Jedziemy do USA. Nasz film będzie pokazany podczas festiwalu Slamdance w sekcji Beyond" - napisali twórcy na oficjalnym profilu produkcji na Facebooku.

Przypomnijmy, że głównym bohaterem obrazu jest utalentowany 14-letni chłopiec, który rozpoczyna naukę na uniwersytecie. Pracuje nad teorią światów równoległych, których łącznikiem - jak z początku sądzi - jest światło. Chłopiec ma niezwykły umysł i pokaleczoną duszę, której nie jest w stanie uleczyć matka autorytarnie kierująca jego życiem. Pojawienie się ojca po latach nieobecności ustanawia nowy porządek. Chłopiec z rąk matki przechodzi pod opiekę mężczyzny. Między trójką bohaterów krętą drogą tworzy się więź, ale ich wspólne szczęście nie trwa długo. Chłopiec dochodzi do rozwiązania zagadki przejścia między światami, wyrusza w podróż, na szali kładzie swoje życie.

d1l2d6i

W głównej roli występuje debiutant Stanisław Cywka. Towarzyszą mu Agnieszka Podsiadlik oraz Sebastian Łach. W ekipie pracującej nad filmem znaleźli się także Anna Wunderlich oraz Karina Baran (scenografia), Aleksandra Staszko (kostiumy), Radosław Ochnio (dźwięk), Bartłomiej Gliniak (muzyka) oraz Daniel Gąsiorowski (montaż). "Królewicz Olch" to piąty pełnometrażowy film fabularny produkowany przez Studio Munka działające przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich.

Poprzednie produkcje to: "Lęk wysokości" Bartka Konopki, "Dzień kobiet" Marii Sadowskiej, "Mur" Dariusza Glazera oraz "Fale" Grzegorza Zaricznego. Festiwal Slamdance odbędzie się w dniach 20-26 stycznia 2017 roku w Park City w USA.

d1l2d6i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1l2d6i
d1l2d6i