Trwa ładowanie...
d1apw59

Kronika świąteczna

Najnowsze informacje
4.0
(4 głosy)
Oceń:
"Kronika świąteczna" to film o świętach i na święta dla całej rodziny. W długiej białej brodzie wystąpi niesamowity Kurt Russell.
d1apw59
6
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki, fot: Netflix

Kronika świąteczna – zarys fabuły

Głównymi bohaterami filmu "Kronika świąteczna" są kilkuletni Kate i Teddy, rodzeństwo, które niekiedy zupełnie nie potrafi się dogadać. Starszy brat twierdzi, że Święty Mikołaj nie istnieje, siostra zaś upiera się, że i owszem. Aby sprawdzić, kto ma rację, rodzeństwo postanawia nagrać wizytę Mikołaja w ich domu.

Kate i Teddy nie wiedzą jeszcze, jaka czeka ich przygoda. A emocji będzie dużo, zwłaszcza że dzieciaki ładują się do sań świętego i wyruszają w niesamowitą, podniebną podróż, która może skończyć się kłopotami. Rodzeństwo razem ze Świętym Mikołajem i grupą rezolutnych elfów będzie musiało zrobić wszystko, żeby uratować święta.

Kronika świąteczna – ciekawostki

  • Obsada w filmie "Kronika świąteczna" pełna jest powiązać z rodziną Kurta Russella. Na ekranie zobaczyć można między innymi jego wnuka Binga Bellamy i przyszywanego wnuka Rydera Robinsona (starszego syna Kate Hudson, pasierbicy Russella). Poza tym odtwórca roli ojca głównych bohaterów, Olivier Hudson jest przybranym synem aktora (bratem Kate Hudson).
  • W filmie "Kronika świąteczna" dwukrotnie pojawiają się krótkie fragmenty muzycznego motywu przewodniego z filmu "Ekspres polarny".
  • Współwięźniowie Świętego Mikołaja, z którymi tworzy zespół to prawdziwi muzycy z grupy Steven Van Zandt's The Disciples of Soul.
  • Święty Mikołaj grany przez Kurta Russella podczas sceny w więzieniu śpiewa piosenkę "Santa Claus is Back in Town", której wykonawcą był Elvis Presley. To już kolejna rola aktora, w której pojawia się nawiązanie do ikony rock'n'rolla. Tak było z epizodycznym występem w filmie "Co się zdarzyło na Targach Światowych" z 1963 roku, gdy bohater Kurta Russella miał kopnąć postać graną przez Elvisa. W swojej karierze aktor wcielał się także w postać samego Presleya w filmie telewizyjnym "Elvis" (1979).
  • Prawa do dystrybucji filmu "Kronika świąteczna" ma Netflix i to na tej platformie możliwe jest obejrzenie filmu.
Kronika świąteczna
Tytuł oryginalny

The Christmas Chronicles

Gatunek

familijny, przygodowy, komedia

Kraj produkcji

Stany Zjednoczone

Rok produkcji

2018

Data światowej premiery

22.11.2018

Czas trwania

102 min.

Reżyser
Obsada

Podziel się opinią

6

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1apw59
d1apw59
d1apw59