Trwa ładowanie...
dq6yqun

Ładunek

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
dq6yqun
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki, fot: Netflix

"Ładunek" to dramat o ojcu, który stara się uchronić córkę przed niebezpieczeństwami czyhającymi w świecie opanowanym przez zombie. Co się stanie, gdy sam nie będzie mógł się nią dłużej zajmować?

"Ładunek" nie jest typowym filmem o zombie, chociaż wykorzystuje motyw walki o przetrwanie w świecie ogarniętym epidemią odzierającą zarażonych z człowieczeństwa. Produkcja prezentuje nam prawdziwe ludzkie dramaty w obliczu tragedii, jak również poświęcenie, do jakiego zdolny jest rodzic, by ocalić dziecko.

Ładunek – zarys fabuły

"Ładunek" jest opowieścią rozgrywającą się na tle australijskich krajobrazów. Przez niekończące się pustkowia przeprawia się Andy (Martin Freeman) usiłujący znaleźć schronienie dla córeczki. Apokalipsa zombie trwa w najlepsze, czasu jest coraz mniej, a dramat ojca w niejednym widzu wywoła silne emocje.

Ładunek – ciekawostki

  • Podstawą do nakręcenia filmu "Ładunek" (2017) była krótkometrażówka "Cargo" z 2013 roku, w której wystąpił Andy Rodoreda. Za oba filmy odpowiadają Yolanda Ramke oraz Ben Howling.
  • "Ładunek" to pierwszy australijski film pełnometrażowy oznaczony jako Netflix Original.
  • Aktorka grająca Thoomi to Simone Landers, a występ w "Ładunku" był jej debiutem filmowym.
  • Przez kilka tygodni trwania prac na planie w Australii Południowej trwało załamanie pogodowe określane jako jedno z najgorszych w tym regionie, jakie miało miejsce od stu lat. Mimo gwałtownych ulew i powodzi ekipie filmowej udało się bez przeszkód ukończyć filmowanie.
  • W prace nad "Ładunkiem" zaangażowani byli rdzenni mieszkańcy Australii, których wkład pozwolił na stworzenie realistycznych dialogów, przedstawienie rytuałów i adekwatne wykorzystanie poszczególnych lokacji.
  • Za powstanie filmu "Ładunek" odpowiada Kristina Ceyton, producentka nagradzanego filmu "Babadook" (2014).
Ładunek
Tytuł oryginalny

Cargo

Gatunek

dramat, thriller

Kraj produkcji

Australia

Rok produkcji

2017

Data światowej premiery

06.10.2017

Data polskiej premiery

18.05.2018

Czas trwania

105 min.

Operator
Obsada

Podziel się opinią

dq6yqun

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dq6yqun
dq6yqun
dq6yqun