ycipk-2f560j
ycipk-2f560j

Ładunek - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W filmie "Ładunek" z Martinem Freemanem widz ma okazję podziwiać australijskie krajobrazy Youtube.com - stopklatki
Podziel się

"Ładunek" to dramat o ojcu, który stara się uchronić córkę przed niebezpieczeństwami czyhającymi w świecie opanowanym przez zombie. Co się stanie, gdy sam nie będzie mógł się nią dłużej zajmować?

"Ładunek" nie jest typowym filmem o zombie, chociaż wykorzystuje motyw walki o przetrwanie w świecie ogarniętym epidemią odzierającą zarażonych z człowieczeństwa. Produkcja prezentuje nam prawdziwe ludzkie dramaty w obliczu tragedii, jak również poświęcenie, do jakiego zdolny jest rodzic, by ocalić dziecko.

Ładunek – zarys fabuły

"Ładunek" jest opowieścią rozgrywającą się na tle australijskich krajobrazów. Przez niekończące się pustkowia przeprawia się Andy (Martin Freeman) usiłujący znaleźć schronienie dla córeczki. Apokalipsa zombie trwa w najlepsze, czasu jest coraz mniej, a dramat ojca w niejednym widzu wywoła silne emocje.

ycipk-2f560j

Ładunek – ciekawostki

  • Podstawą do nakręcenia filmu "Ładunek" (2017) była krótkometrażówka "Cargo" z 2013 roku, w której wystąpił Andy Rodoreda. Za oba filmy odpowiadają Yolanda Ramke oraz Ben Howling.
  • "Ładunek" to pierwszy australijski film pełnometrażowy oznaczony jako Netflix Original.
  • Aktorka grająca Thoomi to Simone Landers, a występ w "Ładunku" był jej debiutem filmowym.
  • Przez kilka tygodni trwania prac na planie w Australii Południowej trwało załamanie pogodowe określane jako jedno z najgorszych w tym regionie, jakie miało miejsce od stu lat. Mimo gwałtownych ulew i powodzi ekipie filmowej udało się bez przeszkód ukończyć filmowanie.
  • W prace nad "Ładunkiem" zaangażowani byli rdzenni mieszkańcy Australii, których wkład pozwolił na stworzenie realistycznych dialogów, przedstawienie rytuałów i adekwatne wykorzystanie poszczególnych lokacji.
  • Za powstanie filmu "Ładunek" odpowiada Kristina Ceyton, producentka nagradzanego filmu "Babadook" (2014).

Zobacz też: Najlepsze filmy o zombie 2018

Tytuł oryginalny

Cargo

Gatunek

dramat, thriller

Kraj produkcji

Australia

Rok produkcji

2017

Data światowej premiery

06.10.2017

Data polskiej premiery

18.05.2018

Czas trwania

105 min.

Operator
Obsada
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
ycipk-2f560j
ycipk-2f560j
ycipk-2f560j