Trwa ładowanie...
05-07-2006 16:39

Laur Krakowa XXI w. dla Jerzego Stuhra

Laur Krakowa XXI w. dla Jerzego Stuhra
d2hvqzt
d2hvqzt

Jerzy Stuhr - aktor, reżyser i rektor krakowskiej PWST - otrzymał nagrodę "Laur Krakowa XXI w.", nagrodę przyznawaną osobom szczególnie zasłużonym dla miasta.

"Laur Krakowa XXI w." jest przyznawany od 2001 r. przez kapitułę, w której zasiadają przedstawiciele nauki, kultury i biznesu. Nominowani do nagrody są ludzie szczególnie zasłużeni dla Krakowa, którzy pokazali, jak można skutecznie łączyć te trzy dziedziny.

Podczas wtorkowej uroczystości podkreślano, że Jerzy Stuhr jest wspaniałym aktorem i reżyserem, a jednocześnie sprawnym menadżerem, bo potrafił jako rektor krakowskiej PWST wyprowadzić ją z głębokiego zadłużenia.

Jest czas pracy, jest czas nagród. Jest czasem czas denerwującego czekania na nagrody, których się nie dostaje. A są ulotne chwile szczęścia z nagród, których się nie oczekiwało - tymi słowami Jerzy Stuhr podziękował za wyróżnienie.

d2hvqzt

Powiedział również, jakie osiągnięcie na polu ekonomicznym jest dla niego najistotniejsze. Moim maleńkim biznesem jest podjazd pod Teatr Ludowy w Nowej Hucie - jak widzę, że parking jest pełny. A jest. Jest to dla mnie chwila szczególna, bo wiem że przyszedł komplet widzów - mówił i przypomniał, że dla Teatru Ludowego wyreżyserował spektakl "Ryszard III".

ZOBACZ GALERIĘ JERZEGO STUHRA Jerzy Stuhr zagrał w filmach "Amator", "Dekalog, Dziesięć", "Bez znieczulenia", "Seksmisja", "Kingsajz", czy "Wodzirej". Wyreżyserował i również grał m.in. w: "Spisie cudzołożnic", "Dużym zwierzęciu" i "Pogodzie na jutro".

Do tej pory nagrodę "Laur Krakowa XXI w." otrzymali m.in.: prof. Tadeusz Chrzanowski, prof. Jerzy Wyrozumski i Jan Kanty Pawluśkiewicz.

d2hvqzt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2hvqzt