Trwa ładowanie...
d3c9g9s

Legenda Kaspara Hausera

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
d3c9g9s

„Legenda Kaspara Hausera” (wł. La Leggenda di Kaspar Hauser) to włoski techno-western z Vincentem Gallo i muzyką francuskiego DJ-a Vitalica, który miał swoją premierę na MFF w Rotterdamie i zagościł na prawie 40 międzynarodowych festiwalach filmowych. Za reżyserię i scenariusz odpowiada Davide Manuli, zaś produkcją zajęli się Bruno Tribbioli, Alessandro Bonifazi.

„Legenda Kaspara Hausera” to surrealistyczna wariacja na temat tajemniczej postaci Kaspara Hausera, który nagle pojawił się w Norymberdze w XIX wieku, do dziś pozostając zagadką. Kaspar Hauser, ubrany w dres i słuchawki, pojawia się na prawie bezludnej plaży. Szeryf (podwójna rola Vincenta Gallo), który jest jednocześnie DJ'em rozpoznaje w nim Mesjasza. Księżna władająca niewielką społecznością, czuje się zagrożona przez blond chłopca i wysyła przeciw niemu kryminalistę, wielkiego fana disco, o znamiennym imieniu The Pusher (w tej roli także Gallo) aby rozwiązał problem Kaspara.

W filmie w rolach głównych wystąpili: Vincent Gallo jako Pusher / Szeryf, Claudia Gerini – Księżna, Elisa Sednaoui - Chora psychicznie, Silvia Calderoni - Kaspar Hauser, Fabrizio Gifuni – Ksiądz.

Legenda Kaspara Hausera
Tytuł oryginalny

Leggenda di Kaspar Hauser, La

Gatunek

dramat

Kraj produkcji

Włochy

Rok produkcji

2012

Data światowej premiery

04.10.2013

Czas trwania

95 min.

Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3c9g9s
d3c9g9s
d3c9g9s