Trwa ładowanie...
djrbhge

Letnia szkoła życia

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Film "Letnia szkoła życia" to dramat ukazujący obraz młodego pokolenia w sposób szczery i przesiąknięty smutnym realizmem.
djrbhge
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki, fot: UniFrance

Letnia szkoła życia – zarys fabuły

Recenzje filmu "Letnia szkoła życia" nie pozostawiają wątpliwości. Film jest smutny i do granic realistyczny, choć nie brakuje w nim zakazanych uczuć i tętniącego seksualnością napięcia. Głównym motywem filmu jest literatura. Na południu Francji, w malowniczym miasteczku o wdzięcznej nazwie La Ciotat, odbywają się letnie warsztaty literackie dla młodzieży bezrobotnej, która ukończyła szkołę średnią.

W kursie uczestniczą nastolatkowie pochodzący z różnych sfer społecznych i grup etnicznych, co stanie się głównym punktem zapalnym w przedstawionej historii. Młodzi dostają od prowadzącej warsztaty pisarki Olivii Dejazet zadanie napisania powieści. Ostatecznie decydują się na kryminał. Od teraz każda wypowiedziana opinia będzie okazją, aby zyskać miano homofoba, faszysty czy rasisty.

W tle zażartej dyskusji o światopoglądach jednostek narodzi się także zakazany romans między dojrzałą pisarką a nastoletnim, zbuntowanym Antoine, romans, który zbuduje napięcie i doda dreszczyku całemu filmowi "Letnia szkoła życia".

Letnia szkoła życia – ciekawostki

  • Film powstał co prawda w 2017 roku, jednak w polskich kinach "Letnia szkoła życia" ukazała się dopiero 7 września 2018 roku.
  • Film został doceniony przez Francuską Akademię Sztuki i Techniki Filmowej. Nominację do Cezara otrzymała Marina Foïs w kategorii Najlepsza Aktorka.
  • Zdjęcia do filmu "Letnia szkoła życia" powstały na południu Francji, w miejscowości La Ciotat, okolicach Cassis i na terenie Parku Narodowego Calanques. Miasteczko La Ciotat po raz pierwszy pojawiło się jako filmowa sceneria w jednym z pierwszych filmów braci Lumière pod tytułem "Wjazd pociągu na stację w La Ciotat". Z premierą filmu wiąże się pewna anegdota, która głosi, że widzowie zgromadzeni w kinie zaczęli uciekać, widząc na ekranie pędzący wprost na nich pociąg.
Letnia szkoła życia
Tytuł oryginalny

L'atelier

Gatunek

dramat

Kraj produkcji

Francja

Rok produkcji

2017

Data światowej premiery

22.05.2017

Data polskiej premiery

07.09.2018

Czas trwania

113 min.

Reżyser
Scenarzysta
Operator
Obsada
djrbhge

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
djrbhge
djrbhge
djrbhge