Najlepsze filmy o nastolatkach 2018

Najlepsze filmy o nastolatkach 2018
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

"Player One" to długo wyczekiwana ekranizacja książki Ernesta Cline’a w reżyserii mistrza filmów akcji Stevena Spielberga. To film fantastycznonaukowy o nastolatku zaszywającym się w wirtualnym świecie.

Film "Player One" przenosi widza w mało optymistyczną rzeczywistość osadzoną we wcale nie tak dalekiej przyszłości, bo w 2045 roku. Globalne ocieplenie doprowadziło świat do chaosu. Panująca dookoła szarość, bieda i nijakość sprawiają, że ludzie uciekają w o wiele ciekawszy wirtualny świat. Jedną z takich osób jest nastolatek Wade Watts, który zaczyna żyć na nowo za każdym razem, gdy trafia do wirtualnego uniwersum OASIS.

Twórcą OASIS jest ekscentryczny James Halliday, który chce wyznaczyć swojego następcę. W tym celu organizuje trzyetapowy konkurs, w którym nagrodą nie tylko pełna kontrola nad wirtualnym uniwersum, ale również ogromna fortuna. Wade wraz z przyjaciółmi podejmuje wyzwanie i wyrusza w poszukiwaniu skarbów w najdalsze zakątki alternatywnej rzeczywistości. Jak się jednak okazuje, wyścig po nagrodę przerodzi się w walkę o istnienie uniwersum.

"Player One" to film o nastolatkach dla nastolatków widziany oczami doświadczonego reżysera - Stevena Spielberga. Wartka akcja, świetnie skonstruowana rzeczywistość i ciekawe rozwiązania. "Player One" warto zobaczyć.

1 / 9

Twój Simon (Love, Simon)

Obraz
© Youtube.com

"Twój Simon" to wzruszająca opowieść o dorastaniu i poznawaniu siebie. Historia oparta jest na bestsellerowej powieści "Simon oraz inni homo sapiens" autorstwa Becky Albertalli.

"Twój Simon" to film o nastolatku, który poszukuje swojej tożsamości. Staje przed dylematami, krytyką i problemem samoakceptacji.

Główny bohater, Simon Spier, ma siedemnaście lat i chciałby kiedyś przeżyć wielką miłość. Sprawę jednak komplikuje fakt, że jest gejem, o czym nigdy nikomu jeszcze się nie zwierzył. W internecie poznaje chłopaka, który przyznaje, że chodzi z nim do klasy, jego tożsamość jednak pozostaje Simonowi nieznana.

Oglądając film "Twój Simon", widz obserwuje wzloty i upadki głównego bohatera, jego chwile uniesień i momenty zwątpienia. Wszystko to ujęte w ładnych obrazach, mądrych słowach i paru naprawdę zabawnych żartach.

2 / 9

Każdego dnia (Every Day)

Obraz
© Youtube.com

"Każdego dnia" to ekranizacja poruszającej powieści o tym samym tytule autorstwa Davida Levithana. Tym razem jednak historia opowiedziana jest z perspektywy Rhiannon, która zakochuje się w A.

Bohaterka "Każdego dnia", Rhiannon ma 16 lat. Jest związana z chłopakiem, z którym nie do końca się dogaduje. Pewnego dnia spotyka jednak Justina, sympatycznego chłopca, ukrywającego niezwykłą tajemnicę. Okazuje się bowiem, że nazywa się A i budzi każdego kolejnego dnia w innym ciele. Nie ma znaczenia płeć, orientacja czy miejsce zamieszkania. A nie wie nawet, kim będzie następnego ranka. To skłania go do nieangażowanie się w relacje z ludźmi. Dwoje nastolatków zaczyna łączyć jednak głębokie uczucie, a A robi wszystko, żeby mimo niezliczonych przeciwności codziennie widywać się z Rhiannon. Przyszłość jednak nie jawi się optymistycznie. Bo czy da się kochać codziennie inną, ale wciąż tę samą osobę?

"Każdego dnia" to film o nastolatkach, których losy odzwierciedlają problemy dzisiejszego świata. Pokazują, że miłość nie zna podziałów rasowych, religijnych czy pod względem orientacji seksualnej.

3 / 9

Więzień labiryntu: Lek na śmierć (Maze Runner: The Death Cure)

Obraz
© Materiały prasowe

"Więzień labiryntu: Lek na śmierć" to trzecia już część sagi o Thomasie i grupie zbiegłych Streferów. Tym razem misja, przed którą stają, zadecyduje o życiu wielu ludzi.

Przed bohaterem filmu "Więzień labiryntu: Lek na śmierć" Thomasem i jego przyjaciółmi niełatwe zadanie. Muszą wyruszyć w niebezpieczną misję po lekarstwo na szerzącą się chorobę zakaźną. Bohaterowie wkradają się do owianego legendą Ostatniego Miasta, czyli labiryntu kontrolowanego przez DRESZCZ, gdzie kryje się jak dotąd najniebezpieczniejsza z pułapek. Czy Thomas i jego przyjaciele wyjdą z tego żywi? Czy odnajdą remedium na zarazę i odpowiedź na nurtujące ich pytania?

"Więzień labiryntu: Lek na śmierć" to dobrze skonstruowana opowieść fantasy ze świetną, naturalną grą aktorską i doskonałymi efektami specjalnymi. To film o nastolatkach, którzy nie boją się podjąć ryzyka w grze, w której stawką jest odnalezienie siebie i prawdy o świecie.

4 / 9

Dziadek do orzechów i cztery królestwa

Obraz
© Youtube.com

"Dziadek do orzechów i cztery królestwa" to film o nastoletniej dziewczynce, która odkrywa magiczną, ale i niebezpieczną krainę snów.

Fabuła filmu "Dziadek do orzechów i cztery królestwa" inspirowana jest powieścią E.T.A. Hoffmanna "Dziadek do orzechów", choć nawiązuje również do baletowej interpretacji dzieła. W tle słychać bowiem charakterystyczne utwory autorstwa Piotra Czajkowskiego, nie brakuje też scen ukazujących choreografie baletowe.

Zbliża się wieczór wigilijny, czas magiczny, gdy wszystko, co niemożliwe, może się zdarzyć. To także ten moment w roku, kiedy dzieci dodają najwspanialsze zabawki. Tego roku Klara dostaje wiele pięknych lalek i niezbyt urodziwego dziadka do orzechów w postaci żołnierzyka. To on zyskuje sympatię Klary. Jest również spiritus movens wszystkich kolejnych, magicznych wydarzeń, w których dziewczynka bierze udział.

Polska premiera "Dziadka do orzechów i czterech królestw" przypada na 2 listopada 2018 roku. To film dla nastolatków, dzieci i dorosłych, każdy znajdzie w nim coś dla siebie. Zachwyci z pewnością kreacja Keiry Knightley jako Cukrowej Wróżki oraz Morgana Freemana w roli sędziego Drosselmeyera.

5 / 9

Do wszystkich chłopców, których kochałam (To All The Boys I've Loved Before)

Obraz
© Youtube.com

Film "Do wszystkich chłopców, których kochałam" to komedia romantyczna dla nastolatków. Opowiada o nieśmiałej Larze Jean, której tajemnica wychodzi na jaw i przysparza kłopotów.

Główną bohaterką* filmu "Do wszystkich chłopców, których kochałam"* jest nastoletnia Lara Jean, pół-Koreanka, która po śmierci matki wychowuje się z ojcem i dwoma siostrami. Starsza Margot właśnie zerwała z chłopakiem i planuje wyjazd do Anglii na studia. Młodsza, Kitty, to jeszcze dziecko, niemające pojęcia o udrękach wieku nastoletniego.

Życie Lary Jean płynie spokojnie między snami i rzeczywistością. Bohaterka daje ujście swojemu romantyzmowi, pisząc pięć listów do pięciu chłopaków, którzy jej się podobają. Sprawy przybierają nieoczekiwany obrót, gdy ktoś wysyła listy do adresatów.

Komedia "Do wszystkich chłopców, których kochałam" zapewni przyjemny i pełen humoru seans wszystkim nastoletnim miłośnikom tego gatunku filmowego.

6 / 9

Letnia szkoła życia (L'atelier)

Obraz
© Youtube.com | UniFrance

Film o nastolatkach "Letnia szkoła życia" to dramat ukazujący młode pokolenie w szczerym i na wskroś przesiąkniętym realizmem obrazie.

Tematem przewodnim fabuły filmu "Letnia szkoła życia" jest literatura. Jak się jednak okaże, to przykrywka, pod którą reżyser chowa tematy poboczne drzemiące w nastolatkach i dające o sobie znać w ich poglądach oraz codziennych działaniach.

W niewielkiej miejscowości na południu Francji, La Ciotat, odbywają się warsztaty literackie prowadzone przez pisarkę, Olivię Dejazet. Uczestniczą w nich nastolatkowie różnego pochodzenia i z różnych grup społecznych, którzy ukończyli szkołę średnią i nie podjęli pracy. Zajęcia mają pobudzić w nich wyobraźnię i zachęcić do działania. Grupa nastolatków decyduje się napisać kryminał. Tu zaczynają się schody. Pojawiają się dyskusje światopoglądowe, a każda osobista uwaga stwarza szansę, aby otrzymać łatkę rasisty, islamofoba, homofoba czy faszysty. W tle polityczno-społecznych, ostrych dyskusji rodzi się romans między dojrzałą kobietą, Olivią, a jednym z nastolatków, buńczucznym Antoine.

Film "Letnia szkoła życia" to film z 2017 roku z polską premierą 7 września 2018 roku.

7 / 9

Miłość pisana Braillem (Le coeur en braille)

Obraz
© Youtube.com | UniFrance

"Miłość pisana Brailem" to film o nastoletniej Marie, która od dziecka gra na wiolonczeli. Muzyka jest jej pasją i planem na przyszłość. Jednak nie wszystko dzieje się tak, jak chce tego Marie.

Główna bohaterka filmu "Miłość pisana Braillem", Marie ma 12 lat oraz wielką pasję, jaką jest gra na wiolonczeli. Niestety talent i dobre chęci to nie wszystko. Dziewczyna skrywa pewien sekret. Okazuje się bowiem, że zmaga się z nieuleczalną chorobą oczu i choć na co dzień potrafi funkcjonować normalnie, to wie, że wisi nad nią widmo pogrążenia się w całkowitej ciemności.

W odpowiedzi na nadchodzące trudności rodzice Marie chcą przenieść ją do szkoły dla niewidomych, jednak nastolatka nie zamierza się poddać i zdaje do wymarzonej, prestiżowej szkoły muzycznej. Żeby to się udało, prosi o pomoc nieśmiałego kolegę Victora, który od teraz będzie jej oczami, a kto wie, być może z czasem stanie się wybrankiem serca.

Film "Miłość pisana Braillem" to opowieść, która wzrusza i bawi, dlatego nastoletni widz z pewnością z najdzie w niej coś dla siebie.

8 / 9

Lady Bird

Obraz
© Materiały prasowe

Film "Lady Bird" stał się faworytem krytyków i śmiałym zawodnikiem w gonitwie po prestiżowe nagrody filmowe. Choć na świecie zobaczyć go można było jeszcze w 2017 roku, polska premiera odbyła się dopiero 2 marca 2018 roku.

Fabuła filmu "Lady Bird" opowiada o nastoletniej Christine McPherson o wdzięcznym pseudonimie 'Lady Bird'. Jest to opowieść prosta – o buncie, niespełnionych oczekiwaniach i próbie wyzwolenia z łańcuchów konwenansów. Dziewczyna uczy się w katolickiej szkole, w domu zaś otacza ją konserwatywny rygor narzucony przez niezjednaną w swoich przekonaniach matkę. To nie są warunki, których Christine może wyrazić siebie i w ogóle być sobą.

Ze wszystkich sił bohaterka filmu "Lady Bird" uskutecznia nastoletni bunt przede wszystkim przeciwko matce. Nie jest jednak pewne, czy to ma sens, bo sprzeciwianie się jej to syzyfowa walka ze sobą, lustrzanym odbiciem zatwardziałej rodzicielki.

Film "Lady Bird" to subtelna opowieść o tym, co już wiele razy zostało opowiedziane, pokazująca na nowo tak bardzo znane wszystkim nastolatkom problemy.

9 / 9

Moja miłość (I'm not ashamed)

Obraz
© Youtube.com | Movieclips Indie

Film "Moja miłość" to kino dla nastolatków, o lekko religijnym zabarwieniu. Opowiada o dziewczynie, która stała się pierwszą ofiarą strzelaniny w Columbine w 1999 roku.

Historia ujęta w filmie "Moja miłość" oparta jest na faktach. Odnosi się do tragicznych wydarzeń, jakie zaszły w Columbine High School w 1999 roku, gdy dwóch uczniów otworzyło ogień do osób przebywających w szkole i zabiło trzynaście osób. Główną bohaterką filmu jest pierwsza ofiara chłopców, Rachel Joy Scott. Dziewczyna jest cieszącą się życiem i głęboko wierzącą nastolatką, która chętnie pomaga i poświęca się dla innych. Jej głębokie przesłanie i sposób życia trafia do kolegów, ale jest solą w oku przyszłych zamachowców.

Film "Moja miłość" to film o nastolatkach dla nastolatków, który wzrusza i daje do myślenia. Choć powstał w 2016 roku, w Polsce swoją premierę miał dopiero 2 marca 2018 roku.

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)