Trwa ładowanie...

Łódź idealna do kręcenie thrillerów

Share
Łódź idealna do kręcenie thrillerów
d1tpnhz

Realizatorzy amerykańskiego thrillera "House", który w Łodzi reżyseruje Robby Henson, zapowiedzieli, że chcą w tym mieście kręcić kolejne filmy.

Zdaniem Hensona, w Łodzi znajduje się wiele budynków, które mają szczególny charakter - są stare i ponure, a więc idealnie nadające się do kręcenia thrillerów.

"- Są tu też świetni ludzie, z którymi doskonale się współpracuje" - mówił. Jest też przekonany, że kiedy jego nowy film zobaczą w USA inni, to będą chcieli przyjeżdżać do Polski i robić swoje produkcje.

d1tpnhz

Takiego samego zdania jest amerykański producent filmu Joe Goodmana, który powiedział, że Łódź znakomicie "gra" amerykańskie miasto.

Do Łodzi chciałby powrócić amerykański aktor Michael Madsen, znany m.in. z obrazów "Kill Bill" i "Sin City" - gwiazda filmu "House". Zaznaczył jednak, że chce przyjechać do tego miasta wraz ze swoimi synami.

Jak powiedział podczas konferencji prasowej, poznał w Łodzi wspaniałych, pełnych dobroci ludzi, i widział piękne kobiety. Według niego, kręcenie przez Amerykanów filmu w Polsce powoduje, iż "zbliża się te dwa kraje do siebie".

Akcja "House" rozgrywa się na prowincji amerykańskiego stanu Alabama. Dwie pary prześladowane przez szaleńca znajdują schronienie w leżącym na uboczu domu - jak sądzą - całkiem opuszczonym. Szybko odkrywają jednak, że nie są sami, a stali lokatorzy nie są życzliwie nastawieni do gości. Usiłują uciec, ale dom broni swej tajemnicy.

d1tpnhz

"House", będący ekranizacją bestsellera Teda Dekkera i Franka Perettiego, powstaje dla studia 20th Century Fox na zlecenie amerykańskiej firmy Namesake Entertainment. Realizacją filmu w Polsce zajmuje się More Entertainment - spółka producentów Marka Śledziewskiego i Wojciecha Frykowskiego, którzy już po raz drugi pracują z Amerykanami.

W ub. roku ta sama ekipa zrealizowała w łódzkiej scenerii dreszczowiec "Three", również na podstawie prozy Dekkera. Premiera tego filmu odbędzie się w USA prawdopodobnie na początku przyszłego roku.

d1tpnhz

Podziel się opinią

Share
d1tpnhz
d1tpnhz