Trwa ładowanie...
08-03-2006 17:35

Luc Besson chce skończyć z reżyserią

Luc Besson chce skończyć z reżyserią
dpd4imi
dpd4imi

Francuski reżyser Luc Besson, twórca m.in. 'Leona Zawodowca' i 'Wielkiego Błękitu', nie wyklucza zakończenia kariery reżyserskiej. 'Film to tylko kilka procent mojego życia, powinienem zająć się resztą - powiedział dziennikarzom w środę w Warszawie Besson.

Do Warszawy reżyser przyjechał w związku z polską premierą jego najnowszego filmu 'Angel-A' z Jamelem Debrouze i Rie Rasmussen w rolach głównych. Razem z nim do Polski przyleciała m.in. autorka muzyki do obrazu Anja Garbarek, córka znanego saksofonisty Jana Garbarka.

'Angel-A' opowiada historię mężczyzny, który na swojej drodze spotyka kobietę-anioła. Wszystkie zdjęcia do filmu utrzymane są w czarno-białej kolorystyce. Pracę nad scenariuszem reżyser zakończył dopiero 10 lat od chwili jej rozpoczęcia.

'Mój film jest opowieścią o przeciwieństwach, o jin i jang. Zastosowanie tylko dwóch kolorów pomogło mi popchnąć historię w odpowiednim kierunku - baśni, marzenia, poezji' - wyjaśniał Besson podczas środowego spotkania z dziennikarzami.

dpd4imi

Jak podkreślił reżyser, jednym z głównych bohaterów "Angeli-A" jest miasto - Paryż, w którym rozgrywa się akcja. Istotna była dla niego przychylność lokalnych władz, które pozwoliły np. ustawić 10- metrowy dźwig w okolicy katedry Notre Dame. "Mer Paryża widział już mój film. Miał łzy w oczach" - wyjawił Besson.

Reżyser nie wykluczył, że "Angel-A" będzie jednym z jego ostatnich filmów.

Główną rolę żeńską, anielicę Angelę, gra nieznana szerszej publiczności Rie Rasmussen. Aby móc ją zagrać aktorka przeszła intensywny, 3-miesięczny kurs języka francuskiego. Jak powiedziała w środę PAP, praca nad postacią Angeli nie należała do najłatwiejszych. "Moja bohaterka ma 300 lat i za sobą życie w kilku wcieleniach. Musiałam wziąć to wszystko pod uwagę" - tłumaczyła Rasmussen.

Na ekrany polskich kin "Angel-A" wejdzie 17 marca.

dpd4imi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dpd4imi