Trwa ładowanie...
d2hah9f

Lucy Hale

Najnowsze informacje
4.4
(13 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Memphis, Tennessee, USA

Filmografia:
Seriale:

Słodkie kłamstewka (Aria Montgomery)

Czarodzieje z Waverly Place (Miranda)

Bionic Woman (Becca Sommers)

Privileged (Rose Baker)

Prywatna praktyka (Danielle)

Jak Poznałem Waszą Matkę (Katie Scherbatsky)

CSI: Kryminalne zagadki Miami (Phoenicks)

OC: Życie na fali (Hadley Hawthorne)

d2hah9f
Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY
Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY

Lucy Hale to amerykańska aktorka i piosenkarka urodzona w Memphis. Zadebiutowała w 2003 roku w programie reality show "American Juniors", a w kolejnych latach wystąpiła w takich produkcjach jak "Drake i Josh", "Jak poznałem waszą matkę", "Stowarzyszenie wędrujących dżinsów 2", "Słodkie kłamstewka" czy "Sorority Wars". W 2011 roku zagrała w komedii romantycznej "Kopciuszek: W rytmie miłości".

Lucy Hale - życiorys

Lucy Hale urodziła się w Memphis w amerykańskim stanie Tennessee jako córka Julie Knight, dyplomowanej pielęgniarki, oraz Prestona Hale'a. Ma starszą siostrę Maggie oraz przybrane rodzeństwo – siostrę Kirby oraz brata Wesa. Lucy Hale jako dziecko była nauczana w domu, ponadto brała lekcje aktorstwa i śpiewu, co sprawiło, że już od młodych lat aspirowała do występowania na scenie.

W młodości Lucy Hale wykazywała zainteresowanie sceną, a pierwszą styczność z show biznesem miała za sprawą udziału w muzycznym show "American Juniors". W wieku piętnastu lat wyprowadziła się do Los Angeles, gdzie zagrała swoją pierwszą rolę w serialu "Drake i Josh". Ponadto zagrała role poboczne w kilku serialach telewizyjnych takich jak choćby "CSI: Miami" czy "Jak poznałem waszą matkę", gdzie wystąpiła obok Neila Patricka Harrisa, Alyson Hannigan czy Jasona Segela.

Lucy Hale - kariera

Na początku kariery Lucy Hale występowała głównie w serialach młodzieżowych jak "Szkolny poradnik przetrwania", "Prywatna praktyka", "Ruby & The Rockits" oraz "Życie na fali", gdzie miała okazję wystąpić u boku Adama Brody'ego, Mischy Barton, Petera Gallagheara czy Kelly Rowan. W późniejszym czasie filmografia Lucy Hale powiększyła się o role w takich produkcjach jak "Krzyk 4" oraz w głównej roli w "Słodkich kłamstewkach".

W ramach realizowanych kolejnych projektów role Lucy Hale powiększyły się w 2007 roku o udział w serialu "Bionic Woman: Agentka przyszłości", gdzie zagrała postać Becki Sommers. Rok później wystąpiła w serii "Privileged" nakręconej na podstawie książki "How to Teach Filthy Rich Girls" autorstwa Zoey Dean. Niestety po jednym sezonie produkcja została zakończona ze względu na słabe wyniki oglądalności.

Przełomową rolą dla Lucy Hale była postać Effie Kaligaris w produkcji "Stowarzyszenie wędrujących dżinsów 2", która była jednocześnie jej debiutem na wielkim ekranie. Aktorka zagrała tam obok takich gwiazd jak Blake Lively czy Amber Tamblyn. W kolejnych latach Lucy Hale starała się o angaż w dwóch filmach z sagi "Zmierzch", lecz w obydwu przypadkach role otrzymały inne aktorki. W pierwszej produkcji postać Alice Cullen przypadła aktorce Ashley Greene, a w kolejnej części "Księżyc w nowiu" Dakota Fanning dostała angaż jako Jane Volturi.

Lucy Hale - nagrody i wyróżnienia

W ciągu swojej kariery aktorka młodego pokolenia Lucy Hale zdążyła zdobyć liczne nagrody oraz nominacje za pracę artystyczną. Dzięki udziałowi w serialu "Słodkie kłamstewka" aktorka wygrała trzy lata z rzędu nagrodę Teen Choice Awards za rolę kobiecą oraz dramatyczną. Została również kilkukrotnie nominowana w kilku kategoriach ze względu na swoją działalność muzyczną.

Lucy Hale - życie prywatne

Lucy Hale na codzień mieszka w Los Angeles. Poza karierą aktorską jest również pasjonatką muzyki i ma na swoim koncie jeden album studyjny oraz szereg piosenek nagranych na potrzeby filmów, w których występowała. Prywatnie aktorka w spotykała się z muzykiem Anthonym Kalabrettą, lecz para rozstała się w 2017 roku. W 2018 roku Lucy Hale była w związku z Rileyem Smithem, z którym grała razem w filmie "Life Sentence".

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2hah9f
d2hah9f
d2hah9f