Trwa ładowanie...
d310tug
Aktualności

Małgorzata Foremniak dawcą szpiku kostnego

Share
Małgorzata Foremniak dawcą szpiku kostnego
d310tug

Popularna doktor Zosia z serialu „Na dobre i na złe”, Małgorzata Foremniak dołączyła do grupy 18 tys. potencjalnych dawców szpiku kostnego. Aktorka wierzy, że dzięki temu uratuje komuś życie.

Małgorzata Foremniak nie tak dawno wzięła udział w pierwszej polskiej akcji humanitarnej UNICEF na rzecz Afryki. Przywdziała błękitną koszulkę i na dwa tygodnie pojechała do Sierra Leone. Wczoraj poddała się zabiegowi pobrania szpiku kostnego w jednym z Warszawskich szpitali. MAŁGORZATA FOREMNIAK W NASZEJ GALERII ZDJĘĆ - Zróbcie tak, żeby krew siknęła dookoła. Gazety będą miały o czym pisać - żartowała, zwracając się do pielęgniarki.

Aktorka chciała oddać swój szpik już dwa lata temu. Ale wtedy nie było pieniędzy na badania. Chociaż jej zgłoszenie przyjęto, to Foremniakmogła oddać krew dopiero wczoraj. Tym samym znalazła się na liście 18 tys. nowych, potencjalnych dawców szpiku kostnego. Potencjalnych, czyli takich, którzy w każdej chwili, jeśli zajdzie taka potrzeba, oddadzą szpik choremu.

Tkanki gwiazdy trafią do największego banku szpiku w Polsce, stworzonego przez Fundację Urszuli Jaworskiej, tancerki, która sama została uratowana takim przeszczepem. W tym banku znajduje się m.in. szpik prezentera Zygmunta Chajzera.

d310tug

Podziel się opinią

Share
d310tug
d310tug