Trwa ładowanie...
d2c1k6y

"Mank" Davida Finchera na pierwszych zdjęciach. Ten film miał powstać już 20 lat temu

Długo oczekiwany dramat biograficzny Davida Finchera przeniesie nas za kulisy powstania jednego z najważniejszych dzieł w historii kina – "Obywatela Kane'a". Dla Finchera to bardzo osobisty projekt.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Mank" zadebiutuje jesienią 2020 r.
"Mank" zadebiutuje jesienią 2020 r. (Materiały prasowe)
d2c1k6y

Netflix udostępnił pierwsze kadry z najnowszego filmu w reżyserii Davida Finchera, autora takich hitów jak "Fight Club", "Siedem", "Zodiac" czy "The Social Network". Filmowiec dwukrotnie nominowany do Oscara tym razem przeniesie nas do Hollywood lat 30. i, jak wynika z krótkiego opisu "Mank", oceni ten świat oczami zjadliwego krytyka społecznego i alkoholika – Hermana J. Mankiewicza.

 Materiały prasowe
(Materiały prasowe)

Mankiewicz był współscenarzystą "Obywatela Kane'a", nazywanego jednym z najważniejszych (jeśli nie najważniejszym) filmów w dziejach kina. W "Mank" ma być pokazana historia powstawania słynnego scenariusza i walki z Orsonem Wellesem (reżyser i scenarzysta) o uznanie autorstwa.

 Materiały prasowe
(Materiały prasowe)

W rolach głównych Gary Oldman jako Mankiewicz i Tom Burke jako Welles. Oprócz tego w obsadzie pojawią się takie gwiazdy jak Amanda Seyfried, Lily Collons, Charles Dance czy Ferdinand Kingsley.

 Materiały prasowe
(Materiały prasowe)

David Fincher nakręcił "Mank" na podstawie scenariusza swojego ojca, Jacka Finchera, który zmarł na raka w 2003 r. Pierwsze wzmianki o realizacji tego projektu pojawiły się już pod koniec lat 90., ale dopiero w 2019 r. ruszyły prace na planie.

d2c1k6y

Data premiery filmu "Mank" nie została jeszcze ujawniona. Wiadomo jednak, że ma się ona odbyć jesienią 2020 r.

 Materiały prasowe
(Materiały prasowe)
 Materiały prasowe
(Materiały prasowe)

"Rozłąka" Netfliksa. Aktorzy zdradzają, jak wyglądało powstawanie serialu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2c1k6y

Podziel się opinią

Share
d2c1k6y
d2c1k6y