Trwa ładowanie...
d3o5pjp

Mara (2018)

Najnowsze informacje
5.0
(1 głos)
Oceń:
"Mara" to brytyjski film grozy, który ukazał się w kinach w drugiej połowie 2018 roku. Opowiada o demonie duszącym podczas snu.
d3o5pjp
Share
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki, fot: ONE Media

Mara – zarys fabuły

Główną bohaterką filmu "Mara" jest Kate Fuller, grana przez Olgę Kurylenko. Kate jest psychologiem policyjnym. Sprawy masakrycznych morderstw i niezrównoważonych morderców to dla niej chleb powszedni. Potrafi fachowo, bazując na naukowych faktach, rozwiązać każdą sprawę. Pewnego dnia zostaje jednak wezwana na miejsce zbrodni. Okazuje się, że mężczyzna został uduszony podczas snu.

W pierwszej kolejności podejrzenia padają na żonę, jednak jak się okaże, za zabójstwem stoi starożytny demon. Świadkiem zajścia jest córka zamordowanego mężczyzny, która teraz znajduje się w niebezpieczeństwie. Kate musi ujarzmić demona, a ma na to niewiele czasu, bo tylko do kolejnego zaśnięcia dziewczynki. Horror "Mara" to opowieść trzymająca w napięciu przez cały seans.

Mara – ciekawostki

  • Zdjęcia powstały w miejscowości Savannah w stanie Goergia, w Stanach Zjednoczonych.
  • Tytuł filmu "Mara" odnosi się do postaci z podań skandynawskich. Według wierzeń mara była demonem, który w ciele kobiety przychodził we śnie. Podobnie działała grecka mora, która również zwykła według podań nawiedzać w nocy i pozbawiać oddechu.
Mara (2018)
Tytuł oryginalny

Mara

Gatunek

horror

Kraj produkcji

Wielka Brytania

Rok produkcji

2018

Data światowej premiery

07.09.2018

Czas trwania

98 min.

Obsada
d3o5pjp

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3o5pjp
d3o5pjp
d3o5pjp